Полуниця – це користь для серця, шлунка і імунітету.
Перша полуниця дозріває в травні. З кожним днем червня на прилавках її все більше і більше.
Запах полуниці – головний показник її зрілості. Як пояснюють дієтологи: якщо не чути запах полуниці – таку ягоду брати не варто.
Також при виборі полуниці дивляться на хвостики (вони не повинні бути сухими і легко відриватися) і колір (яскраво червоний, блискучий, але не темний), зернятка повинні бути «втоплені» всередину. А ось форма полуниці значення не має.
Калорійність полуниці складає всього 33 ккал на 100 грам. Тому дуже корисна полуниця при дієті.
У людей, які не переносять оксалат кальцію, полуниця викликає алергічні реакції.
Через високий вміст фруктової кислоти вона протипоказана людям з проблемами шлунково-кишкового тракту.
Також полуницю не рекомендується вживати при гіпертонії, особливо при прийомі препаратів на основі енаприлу: вона може підвищити навантаження на нирки.
Полуницю часто обприскують пестицидами. Тому перед їжею її варто обдати окропом у друшляку. На смакові якості і корисні властивості ягоди це не вплине.
Читайте такожЕксперти неприємно здивували прогнозом щодо врожаю полуниці
Полуниця містить не тільки безліч корисних речовин, але й є одним з головних джерел мінералів. У складі полуниці:
Причому полуниця заморожена користь свою не втрачає, зберігаючи практично ті ж вітаміни та мінери, що і свіжа.
Корисна полуниця вагітним – завдяки фолієвій кислоті (заодно допомагає при анемії), при проблемах із зором і пам'яттю – її унікальний біохімічний склад не тільки запобігає появі таких хвороб, але і сприяє також прогресивному лікуванню вже наявних.
Читайте такожСмачне і корисне варення з кульбаб: як готувати головну травневу солодкістьПолуницю вводять до раціону для профілактики раку (завдяки високій концентрації елагової кислоти, вітаміну С, кемферола, антоциана тощо), підвищення настрою (стимулює вивільнення серотоніну), нормалізації рівня цукру в крові (тому корисна полуниця при діабеті). Їдять її і для детоксикації організму.
Корисна полуниця для серця: вітамін С і антоцианідіни захищають артерії від пошкодження, допомагаючи запобігати тромби.
Вітамін С робить полуницю особливо корисною для імунної системи. Заодно вона поліпшує перетравлювання крохмалистих і білкових продуктів, вирішуючи проблеми з травленням.
Це відмінний жарознижувальний та антибактеріальний засіб.