Як виглядати краще та як приховати зайву вагу на фото

Як виглядати худішою на фото / Колаж: Главред, скріншоти

Чому в дзеркалі ми виглядаємо краще та чому селфі приємніші за звичайне фото – розкриваємо ефект знайомості й секрети вигідного ракурсу.

Про що ви дізнаєтесь:

Навіть якщо ви абсолютно спокійно ставитесь до критики, факт залишається фактом: дивитися на своє відображення в дзеркалі нам подобається більше, ніж на фотографію. Чому так відбувається, спробує розповісти Главред.

Спостереження показують, що нам більше подобається дивитися на своє відображення в дзеркалі, і більше подобаються знімки, зроблені на фронтальну камеру. Проте коли нас фотографують збоку, результат може нас не порадувати. Психологи пояснюють, чому це може відбуватися:

Чому в дзеркалі ми виглядаємо краще, ніж на фото

Мозок любить симетрію

Людина влаштована так, що симетрія здається їй привабливою. Якщо правий бік обличчя виглядає так само, як і лівий, це здається правильним, збалансованим, безпечним і впорядкованим. Найчастіше нам подобається своє відображення лише з певного ракурсу — того, де вдається «зловити» симетрію. Те саме із селфі: ми можемо повернути камеру так, щоб обличчя виглядало правильним. На звичайних фотографіях ми бачимо себе у незвичний і реалістичний спосіб — це позбавляє нас відчуття звичної краси.

Як нас бачать інші

Ми звикаємо до того, як виглядаємо в дзеркалі, і мозок сприймає це як щось комфортне й знайоме. Такий психологічний феномен називається ефектом знайомості — ми віддаємо перевагу тому, що бачимо частіше. Коли нас фотографують звичайною камерою, ми бачимо себе так, як нас бачать інші — і це часто шокує, бо здаємося собі непривабливими. Іноді ми навіть не впізнаємо себе на фото. А селфі на фронтальну камеру схожі на наше дзеркальне відображення, тому й здаються нам приємнішими.

Самокритика

На фотографіях ми часто бачимо навіть найменші недоліки. У дзеркалі ми їх зазвичай не помічаємо, тому на знімках здаємося собі гіршими.

Перспектива

Фото, зроблені звичайною камерою, можуть викривляти перспективу, що робить риси обличчя асиметричними. Мозок зчитує це як відхилення від норми й реагує негативно.

Як виглядати стрункішою на фотографіях

Вас може зацікавити:

Про канал "Про позування та фотогенічність"

​Канал веде Лідія Кожевнікова, фотограф та експерт з фотогенічності. Він присвячений навчанню мистецтву позування та підготовці до фотосесій. Лідія є авторкою книги «Формула Фотогенічності» та курсу «Прокачай свою фотогенічність». Наразі на канал підписалося 442 користувачі.

Новини заразКонтакти