У НБУ пояснили, чому зростання "мінімалки" підтримає економіку України

У НБУ дали прогноз щодо впливу зростання мінімалки на економіку / УНІАН

Процеси інфляції Нацбанк регулюватиме монетарними методами.

Підвищення мінімальної заробітної платні до 5 тисяч гривень практично не вплине на показники інфляції. При цьому плани з підвищення мінімалки сприятливо вплинуть на економіку України на етапі її відновлення шляхом підтримки внутрішнього попиту.

Про це заявив глава Нацбанку Кирило Шевченко у інтерв'ю виданню РБК-Україна.

Як вважає чиновник, програма підвищення мінімальної зарплати буде діяти в умовах низького попиту під час епідемії COVID-19. Таким чином, ефект на ціни значно знизиться в порівнянні з показниками дворічної давнини.

"Рівень заощаджень населення знизився, а підприємства наразі зберігають досить песимістичні очікування і не прогнозують зростання продажів. У той же час підвищення мінімалки підтримає внутрішній попит, а, відповідно, і економіку на етапі відновлення", - запевняє Шевченко.

Також він додав, що під час обліку всіх показників не можна забувати і про коефіцієнт заощаджень українців – з початку минулого року країна має негативні показники.Читати такожЯк підвищення "мінімалки" вдарить по простих українцях

"Тут ми як Національний банк, як державний орган у спеціальному статусі не можемо ігнорувати цей тренд. Наше завдання – і ми будемо його виконувати - якщо буде вплив на інфляцію, згладжувати його монетарними методами", - підкреслив Шевченко.

Нагадаємо, з 1 вересня мінімальна заробітна плата в Україні повинна зрости до 5 тисяч гривень. Надалі передбачається підвищення мінімалки до 6 тисяч гривень з 1 січня 2021 року і до 6,5 тисяч гривень з 1 липня 2021 року.

На думку економічного експерта Андрія Блінова, в короткостроковій перспективі зростання мінімалки не спровокує дефіцит українського бюджету.

Новини заразКонтакти