Падіння курсу гривні стосовно долара у 2020 році спровокували пандемія китайського коронавірусу COVID-19, загальний негативний фон у світі і прив'язка до виторгу від українського врожаю.
Таку думку висловив директор Департаменту відкритих ринків Нацбанку Олексій Лупін в інтерв'ю порталу Мінфін. За його словами, зараз інвестори-нерезиденти виходять з державних цінних паперів України.
"Частково девальвація пояснюється пандемією Covid - 19 і загальним негативним фоном у світі. Апетит до ризику впав, інвестори скоротили інвестиції в усі країни, що розвиваються. Це призводить, в тому числі й до того, що інвестори-нерезиденти виходять з державних цінних паперів", ‒ вважає Лупін.
За його словами, з внутрішніх факторів падіння гривні можна виділити зростання державних витрат. Лупін також зазначив, що в середині літа нинішнього року на єдиному скарбничому рахунку було 75 млрд гривень.
"Зараз залишок - близько 15 млрд гривень. Такі активні бюджетні витрати також створюють попит на валютному ринку", - підсумував чиновник.
Лупіна також зазначив, що курс гривні дуже сильно прив'язаний до традиційного аграрного циклу.
"Літо - не найкращий період, з точки зору надходжень експортного уторгування. У жовтні виторг значно зріс, в порівнянні з вереснем, але ми ще не на піку. Крім агровиручки є багато інших факторів. У будь-якому випадку ми не бачимо жодної катастрофи. Беручи до уваги зовнішній і внутрішній фон, валютний ринок функціонує дуже добре", ‒ розповів Лупін.
Читати такожДолар по 40: експерт пояснив неминучість обвалу гривні