Стало відомо, у скільки Україні обійдеться тимчасове зміцнення гривні

Тимчасове зміцнення гривні обійдеться Україні в 1 млрд 495 млн гривень / УНІАН

Міжнародні спекулянти купують в України і продають їй назад її цінні папери з хорошим "наваром".

З кожної взятої в борг гривні Нацбанк України повинен буде повернути 11,5 копійок європейським спекулянтам, які вклали свої гроші в українські облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).

Процедура кредитування, за якої Нацбанк бере гроші в борг у учасників ринку, а повернення грошей в строк гарантує своїми цінними паперами, має деякі особливості в Україні. Що це за особливості, розповів Главреду виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, в Європі ставка залучення за облігаціями досягає всього лише 1-1,5%. При цьому українські гривневі ОВДП були розміщені в середньому під 11,5% річних.

«Як наслідок, європейські спекулянти вклали кошти в українські ОВДП, оскільки це забезпечить їм отримання прибутку", - пояснив Пендзин.

Главред підрахував, що з кожної взятої в борг гривні Нацбанк повинен буде повернути 11,5 копійок. Тобто, тимчасове зміцнення гривні обійдеться Україні в 1 млрд 495 млн гривень, коли держава почне викуповувати свої облігації назад.

При цьому Пендзин додав, що ролі ж економіки в зміцненні гривні немає.

"З точки зору української економіки, жодних об'єктивних причин для зміцнення гривні немає, оскільки економіка перебуває в кризі. Тому те, що зараз відбувається на валютному ринку, прямо пов'язане з великою кількістю закупівлі ОВДП нерезидентами", - зазначив директор Економічного дискусійного клубу.

Зазначимо, за два останні тижні НБУ і Мінфін розмістили ОВДП на суму близько 13 мільярдів гривень. За словами експертів, це сприяло тимчасовому зміцненню гривні. Зокрема, 8 лютого долар впав одразу на 13 копійок - до 27,65 грн.

Читати такожВ Україні змінили правила продажу валюти: НБУ оголосив про головні нововведення

Нагадаємо:

Автор: Анна Ярославська
Новини заразКонтакти