Зміцнення гривні за останній час не пішло на користь, заявив експерт у фінансовій сфері Іван Компан.
«Питання в тому, наскільки цей чудовий стан стійкий. Думаю, що нестійкий», - підкреслив він в інтерв'ю на Ukrlife.tv.
Він відзначив, що зміцнення гривні позитивно для імпортерів, однак негативно позначається на експортерах.
«Воно б'є по українській промисловості. Ті, хто виробляють в Україні. Ті, хто орієнтований на експортні ринки, це знижує їхній прибуток і створює умови, в яких вони працюють гірше. Ті, хто продають в Україні, все одно український ринок відкритий для імпортних товарів. Ревальвуючи гривню, ми допомагаємо іноземним компаніям зайти на наш ринок», - пояснив експерт.
Разом з тим він звернув увагу на те, що завданням Національного банку і Міністерства економіки є підтримка вітчизняної економіки.
«Я не кажу, що для цього необхідно обвалити гривню, адже це стане катастрофою для мільйонів наших громадян. Але Україні потрібна планова, невелика девальвація гривні. Так, як це було закладено в держбюджеті, який є законом України. Коли у всьому світі девальвують свої валюти для підтримки своїх ми зміцнили гривню і тримаємо до цих пір», - говорить співрозмовник.
До речі, у Міністерстві економіки заявили про те, що показники інфляції та курсу гривні в 2020 році будуть відкориговані.
«Інфляція залишиться в цільовому коридорі 4-6%, який встановив НБУ. Гривня залишиться сильною, проте такої динаміки зміцнення, як в минулому році, ми вже не побачимо», - заявив заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Сергій Ніколайчук.
Чиновник додав, що в даний час Мінекономіки керується прогнозом з очікуваним зростанням ВВП України у 2020 році на 3,7%, що близько до прогнозів Національного банку України і Міжнародного валютного фонду.
При цьому Компан звернув увагу на те, що ставка Національного банку досі залишається досить високою.
«Не треба допускати обвалу (гривні, - ред.). Але коли ми тримали по 5 (курс гривні, - ред.) – потім завалилася, тримали по 8 – потім завалилася. Я дуже сподіваюся, що зараз у нас нічого не впаде. Нам це не треба. Це буде катастрофа і шок, це буде дуже погано. Для того, щоб не завалилася, не треба стискати цю пружину. Потрохи, плавно девальвуйте (гривню, - ред.) і дбайте про своїх, а не чужих. Виходить, що ми дбали про те, щоб до нас приходили фінансові інвестори або спекулянти. Підтримуйте своїх», - закликав він керівництво України.
Нагадаємо, раніше експерт Олександр Охріменко розкрив загрозливий розклад з гривнею.