Українське Ельдорадо: де в Україні заховані скарби тамплієрів, історик назвав місце

Де в Україні заховані скарби тамплієрів - історик назвав місце / Колаж Главред, фото: скріншоти із відео

Легендарні скарби Ордену тамплієрів можуть знаходитись в одному з регіонів України, історик розкрив, де може бути схованка незліченних багатств.

Про що йдеться у матеріалі:

У самому серці українських Карпат можуть бути приховані неймовірні багатства, які належали одному з найтаємничіших орденів в історії — тамплієрам. Про ймовірну присутність лицарів-храмовників на українських землях розповів історик Артур Бабенко в ефірі програми «Загублений світ» на 2+2.

Главред з'ясував, куди поділося золото тамплієрів.

Чи знайдені скарби тамплієрів

Історики вважають, що після розгрому Ордену у Франції частина його скарбниці могла бути вивезена на схід — зокрема, до Закарпаття. Саме тут лицарі могли сховати своє золото та реліквії.

«На Закарпатті знайшли каміння з цікавими написами, і це начебто є написи тамплієрів, в яких розповідається, де вони сховали священний Грааль... Але це лише здогадки. Але досить гарні й цікаві для туристів здогадки», — зазначив історик Артур Бабенко.

Незважаючи на захопливі легенди, масштабних археологічних досліджень у Карпатах не проводили, і скарби тамплієрів можуть залишатися захованими під землею.

Дивіться відео про те, чи знайдені скарби тамплієрів:

Де жили тамплієри в Україні

Одним із найбільш імовірних осередків тамплієрів в Україні вважається замок у селищі Середнє. Хоч від нього збереглася лише напівзруйнована вежа, її товщина сягає 2,5 метра, що вказує на оборонне значення споруди.

«За однією з версій, тамплієри могли володіти замком на території селища Середнє... І начебто вони створили соляний шлях для постачання солі з території наших земель до території Європи», — розповів Бабенко.

Цей форпост мав захищати стратегічно важливу торгову артерію — сіль з українських родовищ транспортували аж до Західної Європи.

Що сталося з багатством тамплієрів

У XIII столітті Орден лицарів-храмовників став однією з найвпливовіших організацій Європи. Вони володіли власною армією, банківською системою та величезними землями.

«Тамплієри фактично створили першу банківську систему Європи… через такі посередницькі послуги тамплієри отримували шалено великі гроші», — пояснив Артур Бабенко.

Саме через фінансову могутність орден став жертвою змови — король Франції Філіп IV знищив його, аби уникнути сплати боргів.

Що сталося із золотом тамплієрів - чи були знайдені скарби тамплієрів у вежі

Крім Середнього, замок Канків у Виноградові теж пов’язують з тамплієрами. За легендами, під замком існувала мережа підземних ходів, які тягнулися аж до Чорної Гори, де досі зберігаються знаки храмовників.

«У темні часи ця віддалена фортеця цілком могла стати безпечним притулком для лицарів», — додає історик.

А нещодавно у Рахівському районі місцевий мешканець знайшов середньовічний меч, подібний до тих, які зберігаються в музеях тамплієрів Західної Європи.

Чи є живі нащадки тамплієрів

Уже в новітній історії — з 90-х років XX століття — в Україні почали з’являтися організації, які успадковують дух і символіку ордену.

«Вже в період відновлення незалежності... були створені начебто тамплієрські організації. Це або благодійні, або громадські організації», — зазначив Артур Бабенко.

Після 2022 року ці організації навіть почали допомагати українським військовим, черпаючи натхнення з військової традиції лицарів-храмовників.

Вам також може бути цікаво:

Телепрограма "Загублений світ"

"Загублений світ" — це телевізійна програма, що виходить на каналі 2+2, яка висвітлює надзвичайні події, світові таємниці та неймовірні історії.

Новий сезон програми зосереджений на війні в Україні. Він висвітлює ключові події, що змінюють світ, та розповідає про людей, які стали героями під час війни, демонструючи їхню стійкість, винахідливість та оптимізм. Програма також досліджує темні аспекти війни, включаючи причини певних подій та плани російських ідеологів.

Новини заразКонтакти