Головні тези Куси:
В інтерв'ю Главреду експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Ілія Куса розповів, чому Трамп дедалі більше говорить про прямі переговори з Путіним, без участі Зеленського та України - які ризики можуть бути.
"Він не говорить, що Україна не братиме участі. Йдеться про те, що потрібно вести переговори з Росією. Не секрет, що Росія хоче переговорів саме зі Сполученими Штатами. Але для завершення війни потрібні переговори як із Росією, так і з Україною. Тобто переговори з Україною не мають виключати переговорів із РФ", - зазначив Куса.
Він вважає, що поки Україна і Росія не готові вести переговори безпосередньо, можливо, буде організовано формат човникової дипломатії.
"Спочатку через спецпредставника США Кіта Келлога, який, імовірно, поїде і до Києва, і до Москви. Також можливі двосторонні зустрічі на найвищому рівні, тобто Трампа із Зеленським і Путіним окремо, як спроба організувати переговори між сторонами", - додав експерт.
Куса також пояснив, чи є зараз якісь основні моменти, за якими найактивніше можуть розпочатися переговори.
"Його ключова мета - негайне припинення вогню і стабілізація ситуації хоча б на час його президентства. Це дасть йому змогу заявити, що він поклав край війні, як і обіцяв під час передвиборчої кампанії, зміцнити свій образ миротворця, бо його вважають войовничим президентом, який тільки провокує конфлікти", - додав експерт.
Аналітик повідомив, що Трамп прагнутиме стабілізувати ситуацію, щоб потім займатися іншими пріоритетами, які для нього важливіші: внутрішнім розвитком США, економічними та соціальними реформами і стратегічним стримуванням Китаю.
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, що Дональд Трамп і Олаф Шольц планують зустрітись із Путіним. Політолог Андрій Золотарьов зазначає, що через відсутність впливу Шольца на Банкову, а також з огляду на ймовірність втрати ним посади, навряд чи його зустріч із Путіним торкнеться серйозних політичних питань.
Роман Світан повідомив, що зупинити гарячу фазу війни неможливо. Він вважає, що переговори можуть початися хоч завтра, але це не стане механізмом запуску зупинки бойових дій. Зупинити гарячу фазу війни неможливо, допоки є дві армії, які не виконали поставлені перед ними завдання.
Стали відомі результати переговорів України та РФ у Білорусі. Дмитро Лубінець повідомив, що зустрівся на території Білорусі з російською уповноваженою з прав людини Москальковою. Вдалося організувати постійний канал для передачі листівок між родинами та українськими військовополоненими.
Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру "Український інститут майбутнього".
За освітою Ілля - аналітик-міжнародник. Навчався в Інституті міжнародних відносин у Києві за спеціальністю «Міжнародна інформація». У нього є досвід роботи журналістом: редактором міжнародних новин і кореспондентом, а також якийсь час він працював перекладачем. На посаді аналітика співпрацював з низкою громадських організацій в Україні, на його рахунку чимало публікацій у різних виданнях на тему міжнародної політики, насамперед на тему Близького Сходу.
Володіє англійською та арабською мовами.
Дослідницькі інтереси: геополітика, міжнародна безпека, боротьба з тероризмом, Близький Схід, зовнішня політика.
Більше цікавих новин: