Існує всього одна, дійсно значуща відмінність між картами Visa і Mastercard – розрахункова валюта. Visa використовує для своїх проводок лише долар, Mastercard проводить розрахунки в доларах і євро.
У разі використання в Україні ця відмінність не має ніякого значення. Вигоди та потенційні втрати можуть виникати при розрахунках карткою в іноземній валюті.
Якщо українець відправиться подорожувати по Європі, при розрахунках з його гривневої карти буде зніматися еквівалентна сума в євро. Але у випадку з Mastercard це потребує однієї конвертаційної операції, а у випадку з Visa – двох. Теоретично це може призводити до невеликих втрат за рахунок курсових коливань. Але на практиці мова може йти про символічні цифри.
Читати такожЗеленський продовжив санкції проти російських банків в УкраїніVisa встановлює курси обміну кожен день, за винятком 25 грудня і 1 січня, але фактично конвертація відбувається в день проведення транзакції, який може відрізнятися від дати покупки. Наприклад, якщо транзакція була ініційована в неробочий день. Подвійна конвертація також може призводити до додаткових комісій. Але це вже залежить не від платіжних систем, а від банків, які беруть участь у транзакції.
З цієї точки зору для подорожей по Європі вигіднішими виглядають карти Mastercard. Але я б уточнив - це дійсно актуально, коли мова йде про регулярні та часті витрати.
Оформляти в банку додаткову карту заради двотижневої відпустки раз на рік навряд чи буде економічно доцільно. Швидше за все витрати на оформлення виявляться вищі за потенційну економію.
При цьому зазначені особливості повністю втрачають сенс за межами європейського континенту.
При використанні карти всередині України різниці між двома системами немає.
Звичайно, в кожному конкретному унікальному випадку відмінності можна відшукати. Наприклад, може відрізнятися вміст пакету додаткових послуг для власників преміум карт. Але в цілому, оскільки дві американські компанії є прямими конкурентами, базові умови у обох МПС (міжнародних платіжних систем) ідентичні. Немає ніякої різниці також ані у системах безпеки, хоча вони і називаються по-різному, комесійні також не відрізняються.
Читати такожВідзвітувати за 150 грн: банки почали блокувати переказ із картки на карткуЯкщо шукати відмінності, можна звернути увагу на ліміти безконтактних платежів без обов'язкового введення ПІН-коду. У Mastercard він становить 500 грн. Visa в квітні минулого року підвищила його з 1000 до 1500 грн. Але в залежності від точки зору це як перевага, так і недолік. Якщо говорити про зручність користувача, краще більший ліміт. Але з точки зору безпеки все навпаки.
Для класичного використання всередині України визначити "кращу" платіжну систему просто неможливо.
Василь Невмержицький, радник голови правління Кредитвест банку, спеціально для Главреда