Американський президент Джо Байден виявився не готовим до зустрічі з російським главою держави Володимиром Путіним. Після саміту у Женеві світовим "диктаторам" стало зрозуміло, що Захід нічого не може протиставити їх діяльності. Відтепер Росія значно посилить свій тиск. Москва може піти на нові провокації на Донбасі і реалізацію військової операції із забезпечення водою окупованого Криму. Про це заявив оглядач-міжнародник Іван Яковина.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що Байден насправді виявився не таким підготовленим політиком, як передбачалося раніше. Наразі, після саміту у Женеві, "диктатори" всього світу поринуть в атмосферу вседозволеності. Вони вже зрозуміли, що у Заходу немає реальних важелів впливу на їх діяльність.
"У мене склалося відчуття, що Байден виявився набагато менш підготовленим до зустрічі з Путіним, ніж вважалося раніше. Я визнаю, що помилявся, вважаючи Байдена досить досвідченим і жорстким політиком для адекватного діалогу з президентом з темного підворіття. Найгірше в такому повороті подій, що тепер диктатори по всьому світу знахабніють. Після саміту у Женеві їм стало зрозуміло, що відтепер можна все, немає такого злочину, за який Захід змусить їх відповісти", - вважає Яковина.Читати такожНовий удар по СП-2 і відповідь за Навального: у Байдена після зустрічі з Путіним оголосили про санкції
Журналіст припускає, що відтепер Росія може зважитися на нову провокацію на Донбасі і операцію щодо забезпечення Криму водним ресурсом. Крім того, на його думку, на російську і білоруську опозицію очікують репресії, вибори до Держдуми будуть повністю підтасовані, а хакерські атаки з території РФ тільки посиляться. Причиною тому він бачить відсутність впливу Заходу на вищевказані процеси.
"Російська і білоруська опозиція будуть розчавлені, вибори до Держдуми Росії будуть повністю сфальсифіковані, хакерські атаки з Росії почнуться з новою силою. Москва все більш активно почне підтримувати деструктивні популістські ультраправі сили у Європі. Україні треба чекати на нові військові провокації на Донбасі, Путін може зважитися і на прорив з Криму до Нової Каховки, де знаходиться водозабір для Північнокримського каналу. Для російської влади головним підсумком саміту у Женеві стали слова "Байден дозволив". Кремль упевнений, що США не втручатимуться в його справи, і можна все", - підкреслив Іван Яковина.
Саміт США і Росії, в рамках якого відбулися перемовини президента Штатів Джо Байдена і російського глави держави Володимира Путіна, відбувся 16 червня у Женеві. Сторони обговорили актуальні проблеми американо-російських відносин.
У Держдепі США за підсумками зустрічі Байдена і Путіна сказали, що під час зустрічі американський лідер заявив главі РФ про підтримку України. При цьому вони обговорили аспекти реалізації Мінських угод щодо Донбасу.
Байден попередив Путіна про те, що якщо пов'язані з Росією хакери підуть в атаку на стратегічні об'єкти американської інфраструктури, то Штати застосують арсенал відповідних дій проти Москви.
Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон не має наміру скасовувати санкції проти Росії, які були впроваджені через агресію Москви проти Києва.