Діалог Меркель і Путіна щодо СП-2 перед зустріччю із Зеленським: у РФ назвали головну проблему ФРН

Меркель зателефонує Путіну, щоб проконсультуватися щодо Північного потоку-2, - журналіст / Getty

Питання Північного потоку-2 є вкрай болючим для Німеччини, яка повинна зробити свій вибір, вважає Роман Попков.

Канцлерка ФРН Ангела Меркель напередодні зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським ймовірно зателефонує главі РФ Володимиру Путіну, щоб порадитися щодо майбутнього Північного потоку-2. Питання трубопроводу дуже складне для Німеччини, яка готова піти на поступитися демократичними цінностями на догоду економічній вигоді. У ФРН не бачать небезпеки, яка може виходити від Росії. Про це заявив журналіст МБХ медіа Роман Попков.

У ефірі телеканалу Україна 24 він сказав про те, що Меркель, швидше за все, поспілкується з Путіним щодо СП-2 перед зустріччю з Зеленським. Добудова російського газопроводу означає вибір Німеччини на користь грошей, а не цінностей. Однак німці у цій ситуації спробують зманеврувати.

"Думаю, що швидше за все так (дзвонитиме Меркель Путіну - ред.), тому що для офіційного Берліна "Північний потік" це вкрай болюче питання, і, швидше за все, консультації проводитимуться. Німеччина опинилася в дуже складній ситуації, вона змушена вибирати між європейськими цінностями і своїм економічним добробутом. На жаль, ми знаємо, що часто європейські країни вибирають так звану "реал політик", і часто на шкоду цінностям демократії. Ми це проходили і у 1930-і роки, і пізніше. Берлін намагатиметься маневрувати", - вважає журналіст.

За його словами, Німеччина не бачить небезпеки, яка може виходити від Росії. У випадку з окупацією Криму і Донбасу реакція на події сталася, проте у Європі вже про це забули.

"Червоні лінії" завжди є, але це абсолютно екстремальні речі. Наприклад, у випадку з Білоруссю цим стало піратське захоплення літака, тільки після цього почався справжній тиск на Мінський режим. У випадку з Росією цим одного разу стали операції у Криму і на Донбасі, але пройшло занадто багато часу, і пам'ять європейської бюрократії притупилася, вони забули, на що здатний Кремль. Поки що Берлін не бачить нових "червоних ліній", - підкреслив Роман Попков.

Північний потік-2 новини

Президент України Володимир Зеленський у травні під час зустрічі з делегацією з США закликав американську та європейську владу зупинити будівництво СП-2 – проекту, який несе загрозу національній безпеці української держави.

Кандидат на пост Федерального канцлера Армін Лашет казав, що якщо Росія порушить свої зобов'язання і використовуватиме Північний потік-2 проти України, то Європа в будь-який момент зможе відключити газопровід.

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко сказав, що Газпром почав шантажувати Європу, вимагаючи схвалення добудови і запуску СП-2. Росія вже суттєво скоротила транзит газу через Україну і ставить ЄС пере вибором: або Північний потік-2 і дешевий газ, або проблеми з постачанням палива.

Український дипломат Костянтин Грищенко вважає, що якщо після парламентських виборів у Німеччині новим канцлером стане кандидат від Партії зелених, СП-2 можуть зупинити на 3-4 роки.

Новини заразКонтакти