Говорячи про критику проєкту з боку Вашингтона, Маас заявив, що рішення приймаються в Європі.
«Ми визначаємо нашу енергетичну політику і енергопостачання тут, в Європі. Ми не критикуємо той факт, що Сполучені Штати більш ніж удвічі збільшили імпорт нафти з Росії торік і тепер є другим за величиною імпортером російської важкої нафти у світі», - сказав він.
Крім того, міністр зазначив, що ФРН не збирається відмовлятися від діалогу з РФ через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, бо Москва потрібна для врегулювання регіональних конфліктів.
"Наші відносини з Росією залишаться складними", – вважає він.
За словами Мааса, "і в майбутньому на неприйнятні акції з Росії має бути європейська відповідь".
"Ми сидимо за одним столом з Росією у Раді Безпеки ООН, на Берлінському процесі з Лівії і з питання України. На всіх форумах мова йде про пошук рішення для припинення воєн", - зазначив міністр.
"У зв'язку з цим не може бути припинення діалогу з Москвою", – підкреслив Маас.
Доля Північного потоку-2 - про що йшлося раніше:
17 вересня депутати Європарламенту виступили із закликом до проведення міжнародного розслідування отруєння Олексія Навального, а також запровадити жорсткі санкції щодо РФ і зупинити будівництво газопроводу Північний потік-2.
13 вересня Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення щодо проєкту "Північний потік-2" має ухвалити Німеччина.
12 вересня депутат Бундестагу від партії "Альтернатива для Німеччини" Вальдемар Гердт заявив, що панівна партія — Християнсько-Демократичний союз (ХДС) — має намір "покарати" Росію за отруєння опозиціонера Олексія Навального і відмовитися від будівництва газопроводу "Північний потік-2".
8 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення щодо майбутнього проєкту "Північний потік 2" через ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального буде "не німецьким, а європейським".
6 вересня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що є "багато ознак" причетності Росії до отруєння Олексія Навального, і тепер все залежить від Москви. За словами глави МЗС Німеччини, ситуацію з Навальним не варто звужувати до дискусій про будівництво "Північного потоку-2". Маас уточнив, що понад 100 компаній, половина яких німецькі, беруть участь у будівництві газопроводу. Крім того, в реалізації "Північного потоку-2" задіяні 12 країн ЄС.