Астматики більше схильні до ризику зараження коронавірусом і частіше важче переносять захворювання.
Пацієнти з астмою дуже часто скаржаться на труднощі з носінням масок, але індивідуальні засоби захисту не несуть небезпеки для тих, хто страждає цієї хвороби.
Також вчений і лікар Олександр Карабіненко розповів, кому протипоказано носіння маски, пише РБК-Україна.
Як розповів професор В інтерв'ю, незважаючи на скарги астматиків на тяжкість носіння масок, Засоби індивідуального захисту не несуть додаткової небезпеки для них. Також медик розповів, в яких випадках маска може впливати на провокування небезпечних станів.
"Тільки в рідкісних випадках у людини може бути нестерпність якихось пилоподібних частинок або запахів, які виходять від матеріалу, з якого виготовлена маска",- підкреслює лікар.
При цьому фахівець додав, що астматики більше схильні до ризику зараження коронавірусом і частіше важче переносять захворювання. Він розповів, що поєднання цих двох хвороб вкрай згубно позначається на людині.
Коронавірус у світі - про що повідомлялося раніше:
Спеціаліст з інфекційних захворювань, директор медичного центру Міжнародного університету Ла-Ріохи Вісенте Соріано виявив, що хвороба COVID-19 протікає в більш легкій формі у пацієнтів, які під час зараження перебували в медичній масці.
Вчені висунули теорію про те, що носіння масок збільшує шанси хворіти на коронавірус безсимптомно. Згідно з цією гіпотезою, носіння маски для обличчя фактично знижує дозу інфекції і, отже, вірусне навантаження, що призводить до безсимптомних або легких випадків.
Відомий доктор Євген Комаровський заявив, що тяжкість коронавірусної хвороби залежить не тільки від того, чи знаходиться інфікований в групі ризику, але і від кількості вірусних частинок, які потрапили в організм.