Нову злітно-посадкову смугу в одеському аеропорту, яка 16 липня прийняла перший рейс, будували за новою для України технологією. Про це написав у Facebook заступник голови Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.
«При будівництві ЗПС в Одесі вперше у країнах Східної Європи була використана технологія «важкого» бетону товщиною 40 см. В результаті її міцність та пропускна здатність збільшені у два рази», - йдеться у пості Тимошенка.
Довжина смуги була збільшена до 2,8 км, а ширина – до 45 м, це дозволить одеському аеропорту приймати рейси середньої та великої дальності.
«У планах – продовжити її до 3,2 км. Тоді аеропорт зможе обслуговувати літаки класу E (такі як Boeing-767-300). Це дозволить «Одесі» стати одним з найбільших регіональних аеропортів Східної Європи, збільшити туристичний та бізнесовий потенціал півдня України», - зазначив заступник голови ОП.
Злітно-посадкова смуга в аеропорту «Одеса» стала першим об’єктом такого типу, який створили в Україні з 2012 року. Роботи пройшли у рамках програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», нагадав Тимошенко.
Він також розповів, що у низці інших міст України також пройде реконструкція аеропортів – зокрема, у Житомирі, Кривому Розі, Ужгороді, Вінниці, Чернівцях, Рівному, Полтаві, Дніпрі, Херсоні.
«Впевнено працюємо над тим, щоб зшити українські міста між собою не тільки хорошими дорогами, а й регулярним авіасполученням», - резюмував Тимошенко.
Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко заявив, що реконструкцію аеропорту у Кривому Розі планується завершити до кінця 2022 року.