Українські активісти-антикорупціонери винні, що Захід не дає Україні зброю – Супрун

/ УНИАН

Найбільш активними представниками так званого «третього сектору», які їздили в США та отримували гранти, каже Уляна Супрун.

Колишня очільниця Міністерства охорони здоровʼя Уляна Супрун вважає, що активісти-антикорупціонери посилювали недовіру західних країн до України, і це сьогодні заважає отримувати озброєння для відсічі рф.

Про це Супрун розповіла в інтервʼю журналістці Юлії Бориско. Вона нагадала, як до війни різні громадські активісти їздили в західні країни та в США, де розказували про корупцію в Україні. Завдяки цьому вони отримували гранти на свою діяльність.

«Наші організації їздили туди (в Вашингтон) і казали: всі корумповані в Україні, треба все змінювати, все – корупція», - нагадує Супрун.

Зокрема, найбільш активними представниками так званого «третього сектору», які їздили в США та отримували гранти, були Віталій Шабунін та очолюваний ним Центр протидії корупції, а також інші організації. Окрім грантів, вони отримували можливість впливати на формування антикорупційних органів - НАБУ, САП, ВАКС.

Супрун зазначає: своїми діями ці активісти лише підсилювали російську пропаганду, яка велася в західних країнах багато років і закладала недовіру до українців.

Тож зрештою така «діяльність» наших антикорупціонерів, на думку ексміністерки, зіграла проти України, коли почалася війна і довелося просити у партнерів зброю та боєприпаси.

«Тоді повномасштабка починається, ті самі люди їдуть у Вашингтон і кажуть: давайте нам все. Їм кажуть, але чекайте - ви найбільш корумпована країна,

ви самі нам казали не довіряти вашим урядовцям, а тепер ви хочете, щоб ми їм довіряли?» - каже Супрун.

Також вона нагадала, що «в американських мозкових центрах є повно людей, які закінчили радянські чи російські студії», які інфільтровані у західних світ та несуть російську ідеологію.

Відтак Супрун переконана, що партнери не дають Україні зброю з двох причин: через вплив рф і дії самих українських активістів до війни.

Новини заразКонтакти