Скандал із затриманням бойовиків Вагнера: у Раді оцінили "український слід"

Затримання бойовиків Вагнера в Білорусі / скріншот Білорусь 1

Олександр Завітневич оцінив необхідність створення ТСК через скандал навколо затримання "вагнерівців".

Голова Комітету Верховної Ради з нацбезпеки Олександр Завітневич прокоментував ситуацію із затриманням у Білорусі бойовиків російської ПВК Вагнера.

В інтерв'ю РБК-Україна він спростував припущення про те, що Україна причетна до організації цієї спецоперації.

“Це все використовується проти України. В це втягнули навіть і Білорусь. Знаєте, у нас тут між військовими ходить такий жарт, що якби дійсно ця операція була, то ми би всі зааплодували нашим спецслужбам. А насправді ви ж бачите, що все це використовується проти нашої країни з метою її розхитати, накачати певною інформацією. Задіяні всі інструменти і ресурси, і не лише медійні», - підкреслив він.

Він нагадав, що начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов і голова СБУ Іван Баканов вже прокоментували цю ситуацію: "З приводу ТСК в Раді, то я вам скажу, що ми цю можливість обговорили на комітеті. Зараз консультуємось щодо того, чи буде сенс в цій ТСК. Тому що багато інформації, яку ми би запитали, має такий гриф секретності, до якого не маємо доступу. Зараз ще тривають консультації, як це можна зробити».

Читати такожСкандал у МЗС: Мінську натякнули на відповідь за передачу РФ бойовиків Вагнера

Він також пояснив, для чого цю ситуацію продовжують розкручувати, в тому числі в інформаційному полі.

«А цю ситуацію роздувають і роздувають, щоб тримати суспільство в напрузі і, знову ж таки, звинувачувати наші розвідувальні органи", - додав Завітневич.

Нагадаємо, Білорусь видала Російській Федерації 32 затриманих під Мінськом бойовиків приватної військової компанії Вагнера.

Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.

Читати такожВбивали українців: експерт пояснив, чому Лукашенко віддав РФ бойовиків Вагнера

Офіс генпрокурора України направив до Генеральної прокуратури Білорусі запити щодо видачі 28 бойовиків ППК Вагнера.

Всім бойовикам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації (ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).

Автор: Олексій Тесля
Новини заразКонтакти