Україна попросила США передати частину американських озброєнь, яка раніше призначалася Афганістану до захоплення там влади Талібаном через ризик агресії РФ.
Як пише Foreign Policy, глава Міноборони України Олексій Резніков у листопаді під час візиту до Вашингтона просив США збільшити постачання озброєнь, у тому числі надати системи, які до цього Вашингтон Києву не направляв.
Резніков, зокрема, запросив допомогу в сфері повітряної і морської оборони, а також радіоелектронної боротьби.
Відзначається, що Україна хоче отримати боєприпаси, які Вашингтон планував передати Афганістану до того, як до влади в цій країні прийшли таліби.
Крім цього, мова йде про вертольоти Мі-17, що належать США, що знаходяться на техобслуговуванні в Україні.
Прес-секретар Білого дому Джен Псакі на брифінгу 3 грудня, коментуючи повідомлення про те, що адміністрація опрацьовує кроки з комплексної підтримки Києва, заявляла, що Сполучені Штати в даний час вивчають можливість надання подальшої військової допомоги Україні.
Лідери держав і урядів п'яти держав (Німеччина, США, Франція, Італія, Великобританія) виступили за відновлення переговорів Росії з Україною в Нормандському форматі.
"П'ять глав держав і урядів поділилися своїм аналізом напруженості між Росією і Україною, висловили рішучість поважати суверенітет останньої і заявили про свою прихильність діяти для підтримки миру і безпеки в Європі", - йдеться в заяві Єлисейського палацу.
Лідери держав нагадали про необхідність відновлення переговорів Росії з Україною в рамках так званої "нормандської" групи під егідою Франції та Німеччини.
Лідери Великобританії, Сполучених Штатів, Франції, Німеччини та Італії обговорили в понеділок у телефонній розмові агресію проти України. Вони закликали Росію знизити рівень напруженості.
Аналогічне повідомлення поширила канцелярія прем'єр-міністра Британії.
Лідери закликали Росію знизити рівень напруженості і підтвердили, що твердо підтримують територіальну цілісність України.
"Лідери погодилися з тим, що недавні зустрічі глав МЗС "Групи двадцяти" і НАТО були корисними майданчиками для обговорення цієї теми", - заявили на Даунінг-стріт.
Політики "підкреслили необхідність забезпечити єдиний фронт перед обличчям" російських загроз і агресії.
"Прем'єр-міністр сказав, що Великобританія продовжить використовувати всі економічні та дипломатичні інструменти, які є в її розпорядженні, щоб запобігти будь - якій російській агресії щодо України", - зазначили в канцелярії Джонсона.
Як інформували в канцелярії Джонсона, політики "домовилися знову провести розмову після бесіди президента Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок".
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і глава Держдепу США Ентоні Блінкен в телефонній розмові узгодили позиції перед розмовою президентів США Джозефа Байдена і Росії Володимира Путіна.
Домовлено, що телефонна розмова Зеленського і Байдена відбудеться після переговорів між президентами США і Росії.
Читайте ще: