В Україні законодавство передбачає припинення надання комунальних послуг боржникам навіть у багатоквартирному будинку, розповів адвокат і кандидат юридичних наук Денис Головін.
Як підкреслив він в інтерв'ю Фактам, виконавець повинен щонайменше за 30 днів попередити боржника про майбутнє відключення і тим самим дати можливість або погасити борг, або оскаржити правомірність припинення надання послуги.
Експерт пояснив, що нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за ЖКП. При цьому протягом певного часу буде нараховуватися пеня за кожен день прострочення сплати, а потім вже відключать послугу.
Він попередив, що при наявності боргу підприємство, що надає послуги, має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості.
Крім того, підприємство має право притягнути споживача до цивільної відповідальності та стягнути інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов'язання та 3% річних від простроченої суми.
Адвокат уточнив, що нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а отримані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання.
Читати такожУкраїнцям загрожує виселення і продаж квартир: що потрібно знати про борги по комуналці
«У разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг та стягнення заборгованості через суд сума до оплати може виявитися значно більшою, ніж якщо вчасно вносити платежі», - додав Головін.
Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) на кінець червня 2021 року зменшилася на 3,6% порівняно з травнем – до 66,4 млрд грн., повідомляє Державна служба статистики України.
Згідно повідомлення, станом на кінець червня:
У червні населення країни сплатило за житлово-комунальні послуги 12,8 млрд грн (123,1% нарахованих за цей період сум).