Літошко: продовольчий фронт України у безпеці – «Зерновий коридор» виконується

Після захоплення окупантами територій навколо Азовського моря Одеса стала хабом для експорту зерна з усієї України. Обсяги величезні, але зобов’язання по «Зерновому коридору» Україна виконує.

Про це сьогодні у інтерв’ю заявив перший заступник голови Одеської ДПСС Святослав Літошко.

«Нерідко на під’їзді до міста стоять кілометрові затори з фур, що перевозять зерно, адже дороги фізично не витримують такого навантаження. В таких умовах працівники ДПСС Одещини працюють ледь не цілодобово – за місяць перевіряється та відправляється 3,8 млн тонн зерна», - наголосив Святослав Літошко.

За його словами, у рамках зернового коридору обсяги поставок зернових через Одещину колосальні і інфраструктура регіону стає через це вкрай навантаженою. Тим не менше, Держпродспоживслужба в Одесі отримала від держави завдання контролювати якість зернових і у повному обсязі справляється із цією функцією – «Зерновий коридор» у безпеці. Адже від деяких культур, що вирощуються в Україні, взагалі залежать продовольча безпека багатьох держав світу.

Святослав Літошко відмітив, що до війни зерно відвантажувалось морем з території Бердянського порту, з Херсону та Миколаєву, але зараз усі ці обсяги зі зрозумілих причин перейшли на Одещину.

«Якщо говорити саме про зерно, то в середньому Одеська область пропускає через свої порти 3,8 млн т. Це, щоб ви розуміли, дуже багато. Якщо це зерно перекласти у спеціальні зернові вагони – потяг буде завдовжки понад 850 км», - зазначив чиновник.

Він додав, що основні порти Одещини, які приймають на себе навантаження, знаходяться безпосередньо у самій Одесі, також у порту Южному та у порту Іллічівська. Додатково задіяні порти Ізмаїла та Рені. Кожен з них на місяць перевантажує 400-500 тис. т зерна.

Приймаючи таку кількість зерна з початку роботи «Зернового коридору» на деяких ділянках Одещини були затори із фур у кілька десятків кілометрів. Проте зараз ситуація уже стабілізувалася.

Новини заразКонтакти