Відключення від послуг ЖКГ в Україні, в першу чергу, торкнеться тих, хто споживає газ у приватному секторі і сільській місцевості і споживачів електроенергії, включаючи багатоквартирні будинки, заявив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
У коментарі Главреду він пояснив, що фіксованої суми боргу, після якого можуть відключити газ або електроенергію немає, оскільки кожен облгаз або обленерго встановлює свої нормативи.
Для прикладу:
якщо домогосподарство споживає газу на 10-15 тисяч гривень, то відключити його за борги можуть не раніше, ніж через 2 місяці;
у обленерго цей термін становить не більше 1 місяця, незалежно від споживання.
За словами експерта, зловживання на ринку були і раніше: "Зараз ці зловживання продовжаться через те, що в Україні споживач комунальних послуг практично не має можливості куди-небудь звернутися для захисту своїх прав".
Він переконаний, що куди більше проблем у споживача виникне вже після відключення, адже щоб підключитися назад, йому теж належить розщедриться - тоді йому потрібно буде звернутися в обленерго, подати заявку і оплатити підключення.
Читати такожУкраїнців дозволили відключати від послуг ЖКГ за борги: кому і де світить "обрізання"
"Виходячи з цього, єдина причина, по якій знову повертають можливість відключення - щоб змусити споживачів оплачувати борги. Адже якщо згадати минулий опалювальний сезон, то тільки за 4 місяці борги по ЖКГ збільшилися на 26,6 млрд гривень через підвищення тарифів, хоча раніше заборгованість зростала на рівні 5 млрд гривень на рік», - додав Попенко.
Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) на кінець червня 2021 року зменшилася на 3,6% порівняно з травнем – до 66,4 млрд грн., повідомляє Державна служба статистики України.
Згідно повідомлення, станом на кінець червня:
У червні населення країни сплатило за житлово-комунальні послуги 12,8 млрд грн (123,1% нарахованих за цей період сум).