Особливість штаму коронавірусу Дельта полягає в тому, що він викликає хворобу при меншій інфікуючої дозі, заявив відомий лікар-педіатр Євген Комаровський.
За його словами, дистанціювання - це не єдиний захід профілактики в колективі. Необхідна повноцінна вентиляція приміщень. Крім цього, необхідні респіраторний етикет, миття рук, регулярне прибирання та дезінфекція приміщень, пише aif.ru.
Медик каже, що організм в переважній більшості випадків здатний самостійно при мінімальній допомозі з нашого боку впоратися з респіраторною вірусною інфекцією і з коронавірусом зокрема.
"Ваше завдання - створити хворому оптимальні умови. На жаль, частіше ті умови, які ви вважаєте оптимальними, не мають ніякого відношення до того, що дійсно корисно організму», - підкреслив він.
Не лежіть постійно
Не змушуйте дітей їсти
Змушуйте хворого більше пити
Одягатися треба тепло
Контролюйте стан
Тривожний симптом
Жарознижуючі препарати. Парацетамол та ібупрофен.
Строго стежте за дозуванням цих ліків і не перевищуйте її. Якщо препарати не спрацьовують в лікувальній дозі, її збільшення не дасть результату. На ефективність таких засобів негативно впливає дефіцит рідини в організмі: вона необхідна, щоб організм міг потіти і «скидати» тепло.
Засоби для пероральної регідратації. Порошки регідрон, реосалан, цитраглюкосолан і т. д.
Містять калій, натрій, хлор та інші речовини в потрібних пропорціях і концентраціях. Пам'ятайте, що, якщо хворий може пити, крапельниця йому не потрібна: те, що він п'є, швидко всмоктується з травного тракту.
До речі, якщо ви не можете купити ці ліки, є найпростіший рецепт ВООЗ, за допомогою якого ви можете приготувати їх в домашніх умовах:
Таким розчином лікують дефіцит рідини навіть при холері.
Читати такожВакцинація після коронавірусу: Комаровський дав несподівану пораду
Нагадаємо, раніше Комаровський заявив про те, що коронавірус може передаватися аерозольним шляхом.
За його словами, вентиляція приміщення і відкриті кватирки виявляються набагато більш ефективним способом профілактики, ніж всі маски разом узяті.