Зникнення старшої школи в Україні: у МОН роз'яснили ситуацію

У МОН прокоментували інформацію про зникнення старшої школи / УНІАН

У Міністерстві освіти та науки відреагували на повідомлення про те, що в Україні старшої школи не буде.

У Міністерстві освіти та науки України прокоментували інформацію про намір відмовитися від набору учнів до 10 та 11 класів.

"Інформація про намір Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління у сфері освіти відмовитися від набору учнів до 10 та 11 класів не відповідає дійсності", - сказано у відповіді пресслужби МОН на запит Главреда.

Водночас у відомстві уточнили, що питання формування мережі комунальних закладів загальної середньої освіти та зарахування учнів до таких закладів належать до компетенції органів місцевого самоврядування.

"Законом України ст. 34 «Про повну загальну середню освіту» встановлено, що мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства", - уточнили в пресслужбі МОН.

Також у міністерстві нагадали, що освіта має бути доступною для всіх незалежно від національності та місця проживання.

«Основними завданнями формування та функціонування освітньої мережі є: забезпечення доступності якісної освіти для всіх громадян незалежно від національності, статі, соціального походження та майнового стану, ставлення до релігії, місця проживання і стану здоров’я; забезпечення системності та безперервності надання освітніх послуг (дошкільна, загальна середня та позашкільна освіта); ефективне використання ресурсів (кадрових, інфраструктурних, фінансових, матеріально-технічних тощо)», - сказано у відповіді МОН.

У міністерстві підкреслили, що рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію або перепрофілювання закладу загальної середньої освіти приймає його засновник - в основному це органи місцевого самоврядування.

Крім того, у МОН уточнили, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти для профільної середньої освіти починається з 1 вересня 2027 року.

«В умовах адміністративно-територіальної реформи вважаємо, що розвиток освіти в громадах має здійснюватися на основі:

У міністерстві також додали, що з метою забезпечення доступності повної загальної середньої освіти Міністерством розглядається питання щодо подання на розгляд Уряду законопроєкту про внесення змін до зазначених вище законів України для розширення можливостей органів місцевого самоврядування бути засновниками ліцеїв, мережа яких забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти.

В Україні зникне старша школа - про що йшлося раніше:

Автор: Адріана Бубновська
Новини заразКонтакти