Головні конфлікти та суперечки навколо школи – ексклюзивне інтерв’ю міністра освіти Оксена Лісового тележурналістці Аллі Мазур

Міністр освіти України Оксен Лісовий в ексклюзивному інтерв’ю з тележурналісткою, ведучою «ТСН-Тижня» на 1+1 Марафон і ютубі Аллою Мазур говорили про головні конфлікти і суперечки навколо школи. Міністр розповів про дефіцит кадрів у школах і яка зарплата буде у вчителів у 2025 році, як в МОН планують реформувати нарахування зарплат педагогам, чи штрафуватимуть за розмови російською в школі, чи скоротять шкільну програму і чому загальмувала реформа НУШ. Алла Мазур також провела тест для самого міністра на знання нинішньої шкільної програми.

Оксен Лісовий розповів про успіхи у поверненні школярів до очного навчання, враховуючи основний пріоритет – безпека дітей: «В минулому році біля півмільйона дітей ми повернули до очного навчання, в цьому році біля 300 тисяч. І ще до кінця року продовжується процес, тому що будується все більше і більше укриттів. У нас найбільше дітей продовжують перебувати на онлайновому навчанні, це прифронтові й прикордонні території, там де найгірша безпекова ситуація, там, де потрібно будувати потужні, повноцінні підземні, фактично, школи, підземні укриття».

Проговорили і питання, яке найбільше хвилює освітян – зарплата. За словами міністра можливий приріст заробітної плати, але він не хотів би цього обіцяти.

«Головне і важливе – це те, що вчителі, на мою думку, повинні бути перші взагалі в черзі на підвищення заробітної плати», – каже Оксен Лісовий.

Одна з тем, яка викликала велику дискусію в соцмережах – чи будуть штрафи за російську в школі. Лісовий пояснив, що законопроєкт – депутатський, і він ще пройде палкі дискусії, але Міністерство освіти підтримує сам принцип. Проте, міністр не підтримує ідею штрафів чи суворих покарань і наголошує на відповідальності директора школи і вчителя за спілкування українською з учнями в школі.

«Це досить складний психологічний бар'єр цього спілкування, коли ви спілкувалися зі своїми дітьми весь час російською, і вам тут треба перейти. Діти переходять легше. Вчитель може допомогти дитині перейти на українську мову, а дитина може допомогти батькам перейти на українську мову. І це відповідальність освітян сьогодні, це відповідальність школи», – каже Лісовий.

Повне інтерв’ю доступне на ютуб-каналі «ТСН-Тижня»:

Новини заразКонтакти