Туреччина чітко позначила свій інтерес. Донбас Анкару особливо не цікавить, але її цікавить Крим.
В українсько-російському конфлікті Анкара виступає виключно на своєму боці. Тому не варто розраховувати, що Туреччина захищатиме Україну від Росії.
Про це заявив Главреду експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса.
За його словами, і в повідомленнях турецьких ЗМІ, і в заявах президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана підкреслювалося, що Туреччина підтримує Україну, але хоче, щоби конфлікт з Росією вирішився мирним шляхом.
"Таким чином, Туреччина позначила свій інтерес: Донбас Анкару особливо не цікавить, але її цікавить Крим, кримські татари та безпека акваторії Чорного моря», - зазначив експерт.
Куса зазначив, що це і є весь практичний результат, який мала зустріч Зеленського і Ердогана.
"Однак той факт, що Туреччина, яка є однією з ключових чорноморських держав, підтримує позицію України – це добре», - резюмував він.
Зустріч Зеленського і Ердогана - про що раніше писав Главред:
Президент України Володимир Зеленський 10 квітня прибув з робочим візитом до Туреччини.
Після переговорів Зеленського з його турецьким колегою Реджепом Ердоганом, які тривали близько трьох годин, відбулося 9-те засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, за результатами якого була підписана спільна декларація.
За підсумками переговорів із Зеленським Ердоган заявив про неухильну підтримку незалежності та державного суверенітету України.
Ердоган заявив, що на переговорах із Зеленським підтвердив принципове рішення Туреччини не визнавати анексію Криму.