Бізнес звинувачує Міндовкілля у корупції на ринку обробки відходів, - ЗМІ

Українські підприємства заявляють про корупційну схему у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, яка, за їхніми словами, блокує видачу дозволів на оброблення відходів всім, крім «обраних» компаній, повідомляє Parlament.ua.

Бізнес говорить, що такі дії окремих чиновників Міндовкілля спрямовані на отримання неправомірної вигоди. Проте на такі умови й тиск, компанії з оброблення відходів йти не збираються.

Які компанії стали жертвами

У період з 2022 по 2024 рік, за словами представників бізнесу, у міністерстві сформовано систему, яка дозволяє отримувати дозвільні документи виключно компаніям, пов’язаним із керівництвом відомства. Решті ж підприємств регулярно відмовляють без законних підстав.

Жертвами стали зокрема такі компанії:

У всіх випадках, як стверджують компанії, міністерство вимагало документи, не передбачені чинним законодавством, що є порушенням абзацу десятого частини першої статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», а також частини третьої статті 9 Закону України «Про адміністративні послуги».

Крім того, Міністерство відмовляло у видачі документів дозвільного характеру з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявникам, що є порушенням абзацу дев’ятого частини п’ятої статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», пункту 21 Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2023 № 1328.

Хто отримує дозволи

В той же час ТОВ «Утильвторпром» та ТОВ «НВК Укрекопром», підконтрольні колишньому директору Департаменту екологічної безпеки Сергію Лук'янчуку, в якому в свій час працювала колишня заступниця Міністра Олена Крамаренко, отримували документи дозвільного характеру, навіть не маючи потужностей для виконання такої діяльності.

"Окреслене вказує на системну та послідовну "роботу" заступників Міністра (Сергія Власенка, Олександра Семенця та колишньої Олени Крамаренко), що спрямована на отримання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання реального сектору економіки, а також на наявність суто корупційних інтересів у діяльності Міністерства", - йдеться у матеріалі ЗМІ.

Розслідування обставин справи, можливих корупційних мотивів і масштабів зловживань у Міндовкіллі тепер у компетенції Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро України.

Новини заразКонтакти