У п'ятницю, 17 квітня, в Києві продовжує зростати рівень загазованості повітря - показник вже 338, а це вже становить небезпеку. Імовірно, до нічного гару додався ще й ранковий трафік. Таким чином, киянам знову важко дихати. Педіатр, кандидат медичних наук і ведучий Євген Комаровський розповів, що робити у разі сильного задимлення на вулиці.
Рекомендації Комаровського опубліковані на його сайті. Зокрема, доктор радить:
1. Скоротити час перебування на вулиці. Якщо все ж таки довелося вийти на вулицю, варто уникати фізичних навантажень, дихати носом, не робити глибоких вдихів. За можливості волосся потрібно закрити головним убором.
2. Відкласти ранкові пробіжки до кращих часів. Для цього корисного заняття зараз не найкращий час.
3. Повернувшись з вулиці додому, треба одразу переодягнутися і прийняти душ.
4. Всі двері, вікна, кватирки і балкон потрібно закрити, за можливості включити кондиціонер і побутовий очисник повітря.
5. Підтримувати в будинку нормальну відносну вологість повітря 40-70 %. Комаровський пояснив, що в сухому повітрі ми постійно вдихаємо пилові частки, а в повітрі нормальної вологості вони осідають на підлогу.
Щоби підтримувати вологість, потрібно включити зволожувач, помити підлогу, відкрити закритий акваріум, розвісити вологі рушники тощо.
6. Багато пити, навіть через «не хочу». За словами Комаровського, слизові оболонки в жодному разі не повинні пересихати.
Крім того, потрібно регулярно промивати ніс сольовими розчинами. Найпростіше розвести 1 чайну ложку солі в 1 літрі кип'яченої води і отриманим розчином регулярно зволожувати доступні слизові оболонки: капати в ніс, протирати очі, полоскати рот.
7. Уникати будь-яких дій, що здатні додатково зіпсувати повітря, тобто не потрібно смажити їжу, запалювати ароматичні свічки і каміни, курити. Також варто відкласти на потім прибирання з використанням пилососа.
8. Занаявності хронічних хвороб легень (бронхіальна астма, наприклад), необхідно обговорити з лікарем необхідність додаткового прийому ліків або скоректувати дозу.
Маска, що здатна реально захистити від задимлення, коштує величезних грошей і купити її дуже складно. При цьому більшість паперових і тканинних масок, а також будівельні респіратори можуть зупинити лише великі пилові частинки, але знешкодити дим вони не в змозі.
«Їхнє застосування - це психотерапія: мовляв, "я себе рятую". Тим не менш марлева маска, змочена водою, є реальним способом зволоження слизових оболонок, тож її застосування поза приміщення цілком доцільно», - порадив Комаровський.
Читайте такожЕкологи розповіли, чому в Україні сталася страшна піщана буря
Нагадаємо, станом на ранок 17 квітня рівень радіації в Києві через пожежі в Чорнобильській зоні залишався в межах допустимих значень.
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що через забруднення повітря на вулиці столиці виїхала поливально-мийна техніки Київавтодору.
"Зараз вже виїхали спецавто Київавтодору для миття столичних вулиць. У зв'язку із задимленістю в місті, пов'язаної з пожежами в зоні відчуження, вночі і найближчими днями будуть збільшені маршрути та кількість поливально-мийної техніки на вулицях столиці", - написав Кличко на своїй сторінці в Facebook 16 квітня.