Стало відомо про ще один цікавий позов проти головного оплоту ігрової спільноти Valve. І цього разу не від якихось комісій або ігрових компаній, а від звичайних геймерів.
Днями п'ятеро користувачів подали колективний позов проти компанії до Федерального суду Каліфорнії. Хлопці стверджують, що їх сервіс цифрової дистрибуції Steam занадто сильно домінує серед цифрових магазинів.
Також в позові йдеться, що Valve забороняють розробникам ставити в інших магазинах ціни нижче, ніж в Steam. Так, наприклад, при укладанні угоди зі Steam, видавець зобов'язується надавати "кращу ціну"– або таку ж, як скрізь, або менше. Таким нехитрим чином Steam заважає іншим платформам і уповільнює ринок. "Steam перешкоджає інноваціям, створюючи для авторів штучний бар'єр для виходу на платформах"
На думку авторів позову, за допомогою цього документа Valve фактично створила монополію: інші магазини, такі як Epic Games Store і Microsoft Store, просто не можуть конкурувати з цифровим майданчиком Гейба Ньюелла.
При цьому Valve – не єдиний відповідач у позові. У позові, як посібники Valve, вказані CD Projekt, Devolver і Ubisoft. А ще в ньому згадується твіт Тіма Суїні, виконавчого директора Epic Games, в якому він стверджує, що Valve має право накласти вето на ціни. Зокрема, якщо розробник хоче продати свою гру в магазині Epic Games за нижчою ціною, ніж Steam, то Valve може просто сказати "ні".
Нагадаємо, що раніше цього року Єврокомісія призначила штрафи Valve, а також п'яти іншим видавцям ігор: Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media і ZeniMax – за порушення антимонопольного законодавства.
Головною причиною претензією Єврокомісії стала прив'язка ігор до окремих регіонів. Наприклад, якщо Користувач купить гру в Steam в одній країні, то він міг втратити до неї доступ після переїзду. З'ясувалося, що в списку таких ігор виявилося близько ста тайтлів.
У підсумку шести видавництвам призначили штраф на загальну суму в 7,8 мільйона євро. Всім, крім Valve, суму штрафу знизили на 10-15% яка відмовилася від співпраці з владою.