Позамежна спека атакує: синоптик попередила українців про нові аномальні рекорди

/ konetssveta.ru

Викиди парникових газів впливають на глобальне потепління, говорить Віра Балабух.

Дуже потужні хвилі тепла, особливо в теплий період року, які формуються над Україною, пов'язані з антициклонною погодою, заявила завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту вірою Балабух.

При малохмарній погоді досить сильно прогрівається земна поверхня, від неї нагрівається повітря і в підсумку виходить сильна спека, розповіла вона в ефірі Радіо НВ.

За її словами, минулого тижня в Україну заходило спекотне повітря з районів Середньої Азії і Каспію.

"За рахунок тривалого дня і безхмарної погоди повітря ще більше нагрівається. Зрештою ми бачимо, що температура досягає + 35 градусів і вище. Але можуть бути окремі регіони, де, наприклад, накладається ще й третій ефект. Це так званий "феновий ефект", коли за рахунок того, що повітря перевалює через гірські масиви, він при опусканні ще більше прогрівається. І тоді ми можемо мати додатковий ефект для підвищення температури цього повітря. І саме такий ефект спостерігався в Канаді, коли там температура повітря досягала 49 градусів і більше, і врешті - решт горіли навіть населені пункти, не витримавши такої спеки», - пояснила експерт.

Вона нагадала, що істотні зміни термічного режиму в Україні стали спостерігатися з середини 1990-х років минулого століття.

"Тобто це підвищення температури, яке у нас спостерігалося, воно буде і надалі, і цей процес стає більш інтенсивним. Все частіше і частіше ми говоримо про рекорди, і саме рекорди, пов'язані з аномально високою температурою. Вони є і будуть надалі, оскільки причиною цих змін є людська діяльність, зокрема викиди парникових газів, кількість яких, на жаль, не зменшується. Тобто парниковий ефект посилюється, і ми бачимо, що у нас зараз події розвиваються за гіршим сценарієм, який прогнозували кліматологи», - додала Балабух.

Прогноз погоди до кінця літа 2021

Нагадаємо, завідуюча лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Світлана Краковська розповіла про те, що в середині літа можна чекати досить жарких днів у найтеплішому місяці — липні, так звані "тропічні ночі", коли температура залишається на рівні 20 градусів вночі, що є великим тепловим навантаженням на людський організм.

Синоптик Леонід Горбань спрогнозував, що денна температура повітря в липні в більшості регіоні складе +27 ... + 32 градуси. Останній місяць літа почнеться з сильної спеки-стовпчики термометрів триматимуться на рівні + 33 ... + 35 градусів.

Новини заразКонтакти