Кактуси вважаються невибагливими рослинами, за якими не потрібен особливий догляд. Але насправді це стереотип. Цим сукулентам потрібен догляд, щоб вони добре росли і тим паче порадували цвітінням.
Найважливіша процедура для будь-якої рослини - це полив. Кактус дуже важливо поливати правильно, тому що за умови надто частих і рясних поливів із ґрунту витісняється кисень, що може призвести до загнивання коріння і загибелі рослини.
Скільки ж разів поливати кактус? На частоту і час поливів впливають пора року, температура і вологість.
Чим спекотніше в приміщенні, тим частіше поливають кактуси. У спеку полив проводять увечері, а в прохолодну і хмарну погоду - вранці.
Взимку кактус поливають один-два рази на місяць. Якщо ж повітря в приміщенні досить вологе, то поливи припиняють до весни.
Восени та навесні кактус поливають щотижня.
Також варто враховувати місце розташування квітки. Якщо кактус стоїть на південних вікнах, то поливати його потрібно частіше.
Кактуси в пластикових вазонах поливають рідше, ніж ті, які ростуть у керамічних ємностях.
Якщо в субстраті багато піску, то поливають рослини досить часто. Якщо ж субстрат глинистий, то поливи зводять до мінімуму.
Вода для поливу має бути відстояною, дистильованою, талою або дощовою.
Якщо вода жорстка, то її потрібно прокип'ятити або відфільтрувати. Якщо постійно поливати сукуленти жорсткою водою, то ґрунт залужується, що сприяє розвитку захворювань.
Влітку оптимальна температура для поливу становить 22-25⁰С, взимку воду краще підігріти до 30 градусів.
Кактуси можна поливати зверху або знизу.
Правила верхнього поливу:
Верхній полив рекомендований для новачків, оскільки зводить до мінімуму ризик перезволоження. Але варто враховувати, що при постійному поливі зверху поживні елементи вимиваються з ґрунту.
Правила нижнього поливу:
Нижній полив ефективніший, оскільки вода повільно надходить у ґрунт, а потім - у коріння. Незаперечний плюс такого поливу в тому, що виключається надмірне зволоження, а поживні речовини майже не вимиваються з ґрунту.
Ще один варіант нижнього поливу - поміщення горщика в ємність, наповнену водою. Через чверть години горщик витягують з води і повертають на місце.
1. Злегка підніміть горщик із кактусом. Якщо він легкий, значить ґрунт сухий і час поливати.
2. Застроміть у ґрунт паличку або зубочистку. Якщо вона виходить сухою та чистою, значить, ґрунт сухий, а якщо вологою і брудною - значить вологи достатньо.
3. Слідкуйте за зовнішнім виглядом рослини. Якщо кактус стає м'яким, млявим і зморшкуватим, значить, він страждає від спраги.
Якщо кактус починає відкидати квітки або плоди, значить він перезволожений.
Якщо рослина починає змінювати колір, темніти або гнити, значить, вона захворіла через неправильний полив.
Раніше Главред писав, де краще ставити кактуси у квартирі - на кухні, на підвіконні або на робочому столі.
Кактуси — рослини Нового Світу, тобто походять з Південної і Північної Америки, а також островів Вест-Індії. Тільки один вид, Rhipsalis baccifera, природно трапляється також в Африці, на Мадагаскарі і Шрі-Ланці. Крім того, людина поширила деякі види кактусів — насамперед опунцієві — на всі континенти, крім Антарктиди. Вид Opuntia humifusa поширений у Середземномор'ї і трапляється на узбережжі Криму, а також на півдні Поволжя, пише Вікіпедія.
Вам також може бути цікаво: