Про що ви дізнаєтесь:
Осіння посадка озимої цибулі стає все популярнішою серед садівників, адже це дозволяє отримати ранній і якісний врожай. Але щоб досягти успіху, потрібно не лише правильно вибрати сорт цибулі, але й забезпечити правильну підготовку ґрунту та дезінфекцію посадкового матеріалу. Надія, професійна садівниця та авторка YouTube-каналу "Дім та присадибна ділянка", ділиться своїми порадами щодо того, як правильно підготувати озиму цибулю до посадки.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, як правильно і коли посадити цибулю на зиму, рекомендуємо наш матеріал: Як посадити цибулю під зиму: садівник назвав умови, за яких врожаю не буде.
"Рання посадка може призвести до того, що цибуля випустить стрілку і загине від морозу, тоді як при пізній посадці коріння може не встигнути сформуватися, і рослина замерзне", — наголошує Надія.
Важливо садити цибулю за 2-3 тижні до настання стабільних холодів, щоб вона встигла укоренитися, але не почала рости.
Таким чином, цибуля встигне укоренитися до промерзання підстави, але не починає активно рости.
Один з ключових чинників для отримання багатого врожаю — це те, що росло на ділянці перед цибулею.
"Дуже хороші попередники для цибулі — це сидерати, такі як гірчиця, ріпак, горох, люцерна", — пояснює Надія.
Ці рослини збагачують ґрунт азотом та іншими мікроелементами, що необхідні для здорового розвитку цибулі. Вона також зазначає, що після капусти, томатів та огірків цибуля також дає чудовий врожай.
Проте важливо пам'ятати, що не можна вирощувати цибулю або часник на одному місці кілька років підряд, оскільки це призводить до збіднення ґрунту і збільшує ризик зараження рослин шкідниками, такими як цибулева муха та кореневий кліщ.
Перед посадкою на 1 м² ділянки дають 5-6 кг перегною або компосту, а також мінеральні добрива: 10-15 г калійної солі та 20-25 г суперфосфату. За кілька днів до висадки ґрунт проливають слабким розчином мідного купоросу.
Один з головних етапів підготовки озимої цибулі — це її дезінфекція. Надія наголошує на важливості цього процесу.
"Цибуля вразлива до багатьох грибкових хвороб, таких як пероноспороз, альтернаріоз, іржа. Якщо ми ретельно обробимо цибулю перед посадкою, то вбережемо її від багатьох хвороб і шкідників", - вказує вона
Дивіться відео про те, чим обробити цибулю перед посадкою під зиму:
Розчин марганцівки : Замочування в темно-рожевому розчині марганцівки на 2-3 роки.
Сольовий розчин : 1 ст. л. солі на 1 л води, замочування 2-3 години.
Розчин мідного купоросу : 1 ч. л. середнього купоросу на 10 л води, замочування на 10-15 хвилин.
Розчин попелу : 1 л попелу на 10 л води, замочування протягом 3 годин. Цей метод не тільки знезаражує, а й насичує цибулю мікроелементами.
Розчин березового дьогтю : 10 ст. л. дьогтю на 10 л води, що готова боротися з цибулевою мухою.
Можна замочити в аміачній селітрі: одна чайна ложка на 10 літрів води, замочувати на 15 хвилин. Це стимулює ріст і захистить від хвороб і шкідників цибулю.
Для максимального захисту Надія пропонує поєднати кілька методів.
"Ми можемо зробити розчин, що поєднує кілька компонентів, таких як марганцівка, сіль і попіл. Цей розчин не лише знезаразить цибулю, але й підживить її мікроелементами", - вказує садівниця.
За словами Надії, для озимої посадки найкраще підходять цибулини діаметром близько 2 см, після дрібних можна не пережити зиму, а надто великі — піти у стрілку.
Вона також радить для вирощування зеленої цибулини обирати цибулини понад 3 см у діаметрі, щоб отримати багато зеленого листя.
Youtube-канал "Дім і присадибна ділянка" має понад сто тисяч підписників. Він був зареєстрований 31 серпня 2020 року.
Канал спеціалізується на порадах із садівництва та городництва. Також автори діляться рецептами заготовок на зиму та іншими корисними порадами. Загалом на каналі понад 400 відео.
Вам також може бути цікаво: