Кімнатні рослини не тільки створюють затишок, але вони здатні нейтралізувати до 85% забруднень повітря.
Крім того, деякі рослини мають дуже корисні властивості.
Спатифиллум або квітка "Жіноче щастя" очищає повітря від безлічі шкідливих речовин. Наприклад, від ацетону, формальдегіду, ксилолу. Їх поглинають великі, зелене листя, каже експерт.
Хлорофітум - ця рослина нейтралізує формальдегід, який у великих кількостях міститься в теплоізоляції, меблів, пластмасі і тютюновому димі.
Особливо сильно цей ефект помітний, якщо удобрювати рослину водою з потовченим активованим вугіллям. Він діє в якості природного фільтра, абсорбує хімікати, позбавляє від шкідливих мікроорганізмів
Крім того, квітка хлорофітума має здатність накопичувати вологу в листі, а потім виділяти її в атмосферу, тим самим зволожуючи повітря в кімнаті.
Фікус - ця рослина поглинає пил, виділяє великі обсяги кисню.
Алое найкраще ставити в спальню. Справа в тому, що найбільшу кількість кисню алое виробляє в нічний час доби.
Читати такожДуже небезпечна: чому не можна тримати фіалку в будинку
Алое також має здатність вловлювати з повітря шкідливі сполуки, які виділяються з меблів, виготовленої з ДСП і МДФ.
Флорист Олександра Постнова зазначає, що жодна кімнатна рослина не принесе користь організму, якщо воно вам не подобається.
"Якщо людині подобається фікус, але замість нього він купує фіалку, яка нібито покращує настрій, то особисто йому вона настрій не поліпшить. Найважливіше: враховувати умови, необхідні рослині для гарного росту, і в цьому випадку 10-15 хвилин на тиждень буде достатньо, щоб мати квітуче або зелене підвіконня і піднімати собі настрій, милуючись ним", - говорить фахівець.
А ще пам'ятайте, що є рослини з отруйним соком - їх краще не ставити в дитячі кімнати і не тримати на кухні.
Читати такожЧому в будинку не можна тримати орхідею і чим вона небезпечна