У Кабміні розповіли, як переселенцям проголосувати на місцевих виборах

Олексій Резніков розповів, як переселенцям проголосувати на виборах

Резніков впевнений, що внутрішньо переміщені особи мають право як обирати, так і бути обраними.

У Кабміні пояснили, як проголосувати на місцевих виборах переселенцям з Донбасу.

Про це розповів віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у програмі 5 питань на Злобу дня на телеканалі Дім.

"Україна пішла шляхом того, що сьогодні внутрішньо переміщені особи – це, ще раз повторюся, близько 1,5 млн осіб населення України, повинні мати право сказати своє слово. Тому що це основа демократії, це одна з основоположних свобод людини, передбачених Конституцією, - формувати органи влади, які впливають на їхнє життя. Відповідно, місцеві ради, голови місцевих селищних, сільських, міських рад", - підкреслив він.

Читати такожУ слузі народу анонсували роботу Ради з амністії і виборів в ОРДЛО

За словами Резнікова, аби переселенці змогли проголосувати на місцевих виборах, найголовніше - це зареєструватися до 10 числа наступного місяця (вересня – ред.) у Держреєстрі виборців. Процедура не складна і передбачає низку дій, у тому числі надання документів, сказав він.

"У першу чергу, це ваш паспорт, ваше свідчення внутрішньо переміщеної особи, і найголовніше – документи, що підтверджують, що ви законно перебуваєте в тому чи іншому місці, де ви збираєтеся проголосувати на місцевих виборах – місто, село, селище і т. д. Бо треба прив'язатися до того місця, де ви хочете обрати свого міського голову, депутатів. А може, ви збираєтеся балотуватися у списках однієї з політичних сил, що беруть участь у цих місцевих виборах", - зазначив міністр.

Резніков впевнений, що внутрішньо переміщені особи мають право як обирати, так і бути обраними.

"Вони також можуть і хочуть реалізувати своє право обиратися і бути обраними і обирати, в тому числі на місцевих виборах. Оскільки таке право на виборах президента було відновлено, вони вже голосували на місцях тимчасової реєстрації, вони це зробили, свій голос реалізували, – пояснив віце-прем'єр. - Вони працюють, вони платять податки, від усіх їхніх зарплат відраховується відповідний податок, і багато іншої користі вони приносять. То чому же їм не дати таку можливість, наповнюючи своєю працею, своїми зусиллями, своєю енергією місцеві громади, в тому числі не взяти участь у голосуванні?".

Зокрема, за його даними, тільки в Харківській області близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб, а це 10% від загального числа переселенців.

Раніше заступник голови фракції Слуга народу Олександр Корнієнко заявив, що вибори в ОРДЛО цієї осені не відбудуться. Найближчим часом у парламенті створять групу, яка займатиметься питаннями амністії та виборчого процесу на Донбасі.

Нагадаємо, заступник голови делегації Києва в ТКГ по Донбасу Вітольд Фокін відреагував на критику на свою адресу після слів про амністію і особливий статус регіону. Політик підкреслив, що його розкритикували "заслані козачки" у владі.

Новини заразКонтакти