Чим обробити ділянку від кліщів навесні, щоб не боятись укусів небезпечних комах. Часто таку маленьку, але дуже небезпечну комаху важко помітити, а її укус не відчутний. Небезпека укусу кліща полягає не лише у тому, що вони харчуються кров'ю людей та тварин. Відомо, що кліщі переносять дуже багато важких захворювань. Фахівці аграрної сфери повідомили, що кліщі здатні не лише заразити людину чи тварину, а й зіпсувати різні сільськогосподарські культури.
Вам також буде цікавим матеріал: Самі себе зберуть: як позбутися колорадського жука за допомогою пастки.
Відомо, що деякі рослини мають сильний аромат, який здатний відлякати не лише гризунів, а й комах із вашої ділянки. Відомий факт, що ефірні олії таких трав зазвичай використовують проти кліщів та інших шкідливих комах.
Перед тим як травити кліщів на своєму подвір'ї, варто перевірити, чи насправді шкідники є на ділянці. Главред зібрав цікаві методи, як визначити наявність кліщів на подвір'ї.
Розпилення хімікатів необхідно проводити, коли на вулиці немає вітру та дощу. Краще обрати теплий та сонячний день, адже тоді кліщі будуть вилазити на поверхню. Також пам'ятайте, що не варто поливати газон після обробки хімікатами, адже тоді речовина просто змиється.
Якщо ви хочете обробляти ділянку, де є сад чи город, тоді варто робити це за місяць до того, як почнуть дозрівати ягоди та овочі. Необхідно обприскувати не тільки траву, але і все, що вище півтора метра. Фахівці рекомендують також обробляти нижні гілки дерев, пороги та вхідні двері. Краще обробляти усю територію відразу, аніж по частинах.
В Україні живе велика кількість різновидів кліщів, небезпечні щодо перенесення захворювань насамперед іксодові лісові кліщі, а також небезпеку становлять лугові кліщі. Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, пише Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Найбільш небезпечні з них:
Дивіться відео про те, що буде, якщо вкусить кліщ: