Багато людей цікавляться питанням, чи можна виростити троянду з букета. Це повністю реально. Часто існує думка, що букет - це викинуті на вітер гроші, адже він не довговічний та непрактичний подарунок. Але мало хто знає, що квіти із букету можна реанімувати у горщику. Главред розібрався, які цікаві методи є, щоб відновити життя трояндам.
Щоб розвести троянди в домашніх умовах найкраще підійдуть квіти із теплиць. Щоб обрати провідну "троянду-маму", тут варто звернути увагу на колір бутонів троянд.
До прикладу, мало хто знає, що троянди білих, кремових, жовтих, бузкових та двоколірних відтінків, взагалі не проростають, які б процедури ви б не робили. Найкраще підійдуть троянди червоних, рожевих, бордових сортів. Як показує практика, такі троянди найчастіше успішно приживаються.
Щоб висадити троянду із букета в горщик варто обрати стебла, де є декілька живих бруньок. Потрібно зробити косий надріз лезом під нижньою брунькою, а над верхньою - прямий зріз. Рекомендують зверху відступати 2 см, а внизу - 1,5 см.
Перед висадкою троянди, потрібно обірвати листочки, але один залишити та надрізати, щоб працював фотосинтез.
Щоб висадити троянди знадобиться горщик із дренажними отворами. Для того, щоб коріння добре провітрювались і розвивались, рекомендують покласти на дно горщика шматочки пінопласту. Потім варто засипати це землею.
Далі знадобиться добриво-коренеутворювач "Корневин". Засіб, який допомогає краще укорінитись різним саджанцям та сприяє росту і розвитку кореневої системи. Потрібно вмочити "ніжки" троянд у добриво та висадити стебла у землю.
Висаджену в горщик горщик троянду, потрібно зверху накрити поліетиленовим пакетиком, але не забудьте зробити декілька отворів для вентиляції. Пакет треба гарно зафіксувати внизу резинкою та поставити горщик у тепле місце.
Результат буде помітний вже через декілька тижнів. Якщо стебло прижилось, то він випустить листочки. Щоб результат був позитивний, то варто обирати стебло троянди товстіше, міцніше та із гарними бруньками.
Найкращий час для розведення троянд - літо. На жаль, восени важко запустити стеблинку, бо погода прохолодніша, і бруньки не хочуть проростати.
Більше цікавих новин: