Іноді дуже важко зрозуміти, що ваш телефон зламали. Зовні на це нічого не вказує, але шкідливе забезпечення здатне працювати навіть у фоновому режимі, передаючи ваші дані стороннім особам. Дізнавайтеся на Главреді - які ознаки, що зламали телефон.
Є кілька причин, для чого зламують гаджети. По-перше, це, звісно, особисті дані (фотогалереї, відео), по-друге - доступ до паспортних даних і банківських рахунків. У першому випадку жертву можуть шантажувати.
Комп'ютери, електронна пошта, соцмережі, банківські додатки, платіжні рахунки, збережені на сайтах онлайн-магазинів, - є багато аспектів вашого цифрового "життя", що може зламати хакер.
Вас можуть спробувати зламати через "хибні" переходи на фейкові сайти / ресурси. В такому випадку телефон "інфікується" шкідливою програмою (фішинг).
Хакери часто перевантажують мережеві ресурси, відправляючи велику кількість запитів (DDoS-атаки).
Смартфон можуть зламати навіть через незахищену бездротову мережу. Зловмисник може потрапити в локальну мережу.
Хакерської атаки можуть зазнати не тільки телефони, але і системи "розумного будинку" або навіть медичні пристрої.
Злом веб-сайтів і соцмереж залишаються найпопулярнішими.
Щоб захиститися від хакерів, встановіть перевірений антивірусний додаток і стежте за регулярним оновленням системи. Останні версії додатків зазвичай вже містять виправлення допущених розробниками вразливостей.
Останнім часом все частіше ціллю хакерів стають соцмережі користувачів, бо ми проводимо там значний час доби і ділимося у закритих чатах іноді контентом, який ми не хотіли б викладати в загальний доступ. Крім того, деякі додумуються залишати свої паролі / логіни / електронні ключі до банкінгів у "збережених", щоб не забувати.
Помітили, що вас почало "викидати" з електронної пошти і просить ще раз підтвердити логін / пароль? Ось що буде, якщо зламають гугл акаунт. Однак, якщо ви поставили двоетапний захист, то Google попросить вас підтвердити "зміну пароля". Просто дайте відповідь "ні", щоб служба підтримки вжила необхідних заходів для захисту ваших даних.
Є низка причин, чому намагаються зламати пошту. Перш за все - це найлегший доступ майже до всіх ваших соцмереж, додатків, підв'язаних до даної пошти, в тому числі банківських, і до навіть електронних транспортних карт.
Інша справа - злом у Telegram та інших меседжерах. Іноді його навіть неможливо помітити. Якщо такі підозри є, то єдиний спосіб, як зрозуміти, що тебе зламали в "Телеграмі", залишається перевірка в "налаштуваннях" списку підв'язаних до акаунта гаджетів. Бачите невідомий телефон або ноутбук? Зніміть галочку, щоб його користувач був позбавлений доступу до вашої сторінки.
Якщо у вас є серйозні підозри на злом, рекомендується звернутися до професіоналів, зокрема фахівців з інформаційної безпеки або технічної підтримки виробника вашого телефону, щоб провести додаткову діагностику і з'ясувати проблему.
Вас також можуть зацікавити новини: