Для більшості молодих батьків це одвічне питання: як вкласти дитину спати? Коли справа доходить до того, щоб вкласти дитину спати - і допомогти дитині заснути - іноді може здаватися, що місія нездійсненна, особливо в перші кілька днів, тижнів або навіть місяців з новонародженим. Це тому, що немає двох абсолютно однакових немовлят, і не існує єдиної стратегії, що підходить для всіх, коли мова йде про те, як укласти і привчити дитину спати ночами.
Тим не менше, є деякі загальні рекомендації, які допоможуть хоча б підготувати грунт для гарного сну. Читайте поради експертів про деякі практичні способи підвищення шансів дитини (і вас) заснути і спати.
«Немовлята, як правило, багато сплять, зазвичай від 14 до 18 годин в день», - каже Едвард Куліч, доктор медичних наук, педіатр і консультант з питань дитячого сну з Нью-Йорка. Може пройти кілька тижнів або місяців, перш ніж дитина засвоїть звичний режим сну. Куліч зазначає, що в перші дні «графіки непостійні, так як у дітей маленький шлунок, і вони не можуть прожити без їжі більше однієї-чотирьох годин». Але до 3 місяців, за його словами, дитина «матиме тенденцію більше входити в ритм, зазвичай засинаючи по три рази на день, а деякі діти будуть спати всю ніч».
Він визначає нічний сон, коли дитина спить від 7 до 12 годин поспіль, а це мрія будь-якого дорослого. Але як ви з дитиною дійшли до цього? «Режим - ключ до успіху», - каже Куліч. «Послідовність понад усе. Багато методів будуть працювати, але жоден з них не спрацює, якщо всі вдома не застосовують його послідовно », - додає фахівець.
У міру того, як дитина росте і починає більше усвідомлювати своє оточення, їй легко переходити межу між обережною цікавістю і явно надмірною стимуляцією. У перші місяці життя «соціальні, емоційні та інтелектуальні навички дитини поступово розвиваються», - говорить Джеймс Маккенна, доктор філософії, професор антропології в Університеті Нотр-Дам і директор Лабораторії поведінкового сну матері і дитини. «Протягом цих критичних років розвитку новий повсякденний досвід може спонукати дитину створювати нові речі, про які потрібно турбуватися, про які потрібно знати, про які треба думати і яких потрібно боятися», - говорить він.
Іншими словами, як і у випадку з мамою (або татом), денні стресори дитини можуть вплинути на нічний сон. А це означає, що малюк прагне комфорту, який можете забезпечити тільки ви. Отже, що ви можете зробити, щоб допомогти дитині отримати досить сну? Ось декілька порад про те, як полегшити сон дитині.
Позначте дитячу кімнату як місце для сну, а не для ігор. Слідкуйте за тим, щоб навколо дитячого ліжечка не було іграшок та інших дрібничок. «Відволікаючі фактори в дитячому ліжечку збивають дитину з пантелику», - каже Коннер Херман, експерт зі сну і співзасновник консалтингової компанії Dream Team Baby.
Рекомендації щодо безпечного сну Американської академії педіатрії рекомендують дитині спати в одній кімнаті з вами протягом як мінімум перших шести місяців (і до першого року) життя, але не в одному ліжку. Сон в одній кімнаті сприяє грудному вигодовуванню, яке, як відомо, допомагає дитині спати довше, а також може допомогти знизити ризик синдрому раптової дитячої смерті (СРДС). «Близькість батьків ... дуже активна і захищає», - каже МакКенна, відзначаючи, що така близькість допомагає регулювати дихання дитини, температуру і реакції нервової системи.
Дитина спить найкраще, коли температура постійна і прохолодна - від 20 до 22 градусів. Це також означає, що дитину не слід пеленати занадто щільно: замість важкої одягу одягайте дитину шарами, щоб ви могли відповідно регулювати температуру і рівень комфорту дитини. «Дитина повинна носити те, у що одягнені ви, щоб їй було зручно, плюс один шар», - каже Паска.
«Якщо дитині холодно, її слід одягнути. Якщо вона пітніє, можливо, на ній багато одягу. Ключовим моментом є також установка дитячого ліжечка на правильне місце. «Виберіть таке місце, яке не знаходиться в безпосередній близькості від вентиляційних отворів для кондиціонування або опалення», - каже Герман, оскільки різкі перепади температури можуть налякати і потурбувати дитину. Ліжечко також слід поставити подалі від вікон, щоб захистити вашого малюка від протягів і стороннього шуму.
У перші місяці життя сповивання може допомогти дитині спати міцніше і довше. «У деяких дітей це працює в перші кілька місяців, а у інших - ні», - каже Куліч. «Якщо ваша дитина реагує на це, відмінно. Якщо ні - немає, нічого страшного». І знайте, що те, що працює зараз, може не працювати завтра. «Це нормально - перестати сповивати, коли дитина, якій це раніше подобалося, більше не реагує на це», - говорить Куліч. «Дитячий сон, як і дитинство, - це рухома ціль», - додає експерт.
Те, що дитина чує (або не чує), так само важливо, як і те, що вона бачить або не бачить. Візьміть машину для білого шуму, яка допоможе дитині краще спати, придушивши гамір будинку, машини та інших відволікаючих звуків. Немовля почне асоціювати постійний і послідовний звук зі сном. Деякі машини з білим шумом можуть відтворювати колискові і звуки природи, але простий білий шум цілком підійде - він поверне дитини в утробу матері, і що може бути більш заспокійливим, ніж спогади про живіт мами? Знайдіть портативну машину, щоб відтворити звуки дитячої, коли ви знаходитесь далеко від дому.
Світло сигналізує дитині про денний час, тому захист від сонця допоможе їй заснути. Фактично, приберіть все світло, яке зможете. Це включає в себе і нічник - немовлята навряд чи будуть боятися темряви до 18 місяців.
Деякі діти вчаться знову засинати самостійно, в той час як іншим може знадобитися тренування сну. Це може статися в будь-якому віці старше 4 місяців. Існує багато різних методів тренування сну, але Куліч закликає батьків утримуватися від того, щоб брати дитину на руки, щоб заспокоїти його, а потім знову вкладати спати. «Дитині потрібно заснути самостійно, в ліжечку, а не щоб його заколисували, а потім перекладали в ліжечко», - говорить він. «Дайте дитині трохи часу, щоб вона заспокоїлася. Не поспішайте і намагайтеся не піднімати її».
Як тільки дитині виповнилося шість місяців, ви можете попрацювати над тим, щоб поселити її в окремій кімнаті. Кіра Райан, співзасновник Dream Team Baby і співавтор книги «Сон у сні: трикомпонентний план по привчанню вашої дитини до сну», рекомендує класти дитину в свою кімнату, принаймні, на один день для початку.
Щоденний сон поодинці також допомагає дитині (і вам) звикнути до розлуки - ці невеликі перерви корисні й необхідні. Навіть якщо дитина спить у вашій кімнаті, Райан рекомендує повісити ширму або перегородку для поділу.