Чому не можна говорити "нема за що" на "дякую": фраза може зіграти з вами злий жарт

Як відповісти замість "нема за що"? / Колаж: Главред, фото: unsplash.com

Психологи стверджують, що фраза "нема за що" у відповідь на подяку серйозно підриває нашу самооцінку.

Мабуть, кожен з нас хоч раз у відповідь на подяку за якусь дрібну послугу автоматично казав "нема за що". Здавалось би, що ця зовсім невинна фраза не несе в собі ніякої загрози. Проте це не так. Є кілька важливих нюансів, які варто враховувати під час вживання цієї фрази. Перш за все – з точки зору психології. Главред розповідає, чому не можна говорити у відповідь на "дякую" "нема за що".

Психологи стверджують, що фраза "нема за що" у відповідь на подяку серйозно підриває нашу самооцінку. Якщо поміркувати, то можна дійти висновку, що цією фразою ми знецінюємо свою працю, яка не варта навіть банальної подяки. Тому про послугу у відповідь можна навіть не думати. Такий підхід до власних зусиль є доволі руйнівним, адже саме з таких дрібниць формується наше власне сприйняття себе. Тому не варто знецінювати свій час та виконану роботу.

Окрім того, фраза "нема за що" є руйнівною не лише для нас, а й для нашого співрозмовника. Таким висловом ми знецінюємо не лише свою працю, а й прохання співрозмовника. Ми можемо навіть принизити його, відповівши так на "дякую". Адже людина звернулася до вас не просто так, а тому, що їй потрібна допомога. Ця задача виявилася непосильною для неї, оскільки в людини не було певних навиків. Тому, коли ви кажете "нема за що", то ваш співрозмовник може сприйняти виконану задачу дуже легкою та примітивною. У результаті він може відчути розчарування, оскільки не зміг впоратися із цим завданням.

Як замінити фразу "нема за що"?

Найкращою відповіддю на вдячність буде фраза "будь ласка" або "був радий / була рада допомогти". Таким чином ви не знецінюєте свою роботу і не ображаєте свого співрозмовника, а навпаки – показуєте свою ввічливість.

Вас може зацікавити:

Новини заразКонтакти