Про що ви дізнаєтесь:
Церква — це те місце, де душа знаходить повний спокій, де думки впорядковуються, а серце б’ється рівно й тихо. Хтось шукає в храмі самого себе, хтось звертається до Бога з проханнями про допомогу й підтримку.
Існує безліч молитов, але чи помічали ви, як під час читання молитви починає хилити в сон, важчають повіки, і ви починаєте позіхати? Чи замислювалися ви, чому це відбувається? Главред спробує допомогти розібратися.
Є думка, що в такі моменти людину можуть "відволікати" біси — ті, що ховаються всередині нас. Вірити в це чи ні — справа особиста, але факт лишається: у церкві часто хилить у сон більше, ніж будь-де.
Ось кілька причин:
Краще не боротися з сонливістю, а запобігати їй. Перед походом до церкви:
Привчайте себе до молитви щоденно:
Читайте молитви вголос кілька разів на день.
Звикайте до ритму голосу, повторюваності фраз.
Нехай молитва стане невід’ємною частиною вашого життя.
Коли розум і тіло розслаблені, з’являється ризик втрати духовної пильності. Наші бабусі казали: біси забирають енергію і схиляють до сну — щоб завадити воз’єднанню з Богом.
Не забувайте й про брак кисню в храмі — це також може впливати. Більше відпочивайте, бережіть себе й підходьте до відвідування церкви відповідально.
Олексій Філюк пояснює: причастя — це акт введення в себе Тіла та Крові Христових. Це надзвичайно важливий духовний момент.
На питання, чи є сон після причастя виявом неповаги або свідомого ігнорування — він відповідає:
Сон не вважається гріхом, якщо він викликаний фізичними причинами — слабкістю, хворобою.
Проте рекомендується зберігати духовну пильність.
Якщо є змога — відкладіть сон і присвятіть час молитві та внутрішньому зосередженню.
Вас може зацікавити:
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.