Про що йдеться у матеріалі:
Пити більше води влітку — правильне рішення, але температура напоїв може мати вирішальне значення. Медики попереджають, що надто холодна вода, особливо в спеку, може завдати шкоди організму. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла терапевтка Мар’яна Селюк.
Главред з'ясував, який напій краще пити влітку.
У США провели дослідження за участю 45 спортсменів, яке довело, що охолоджена вода краще охолоджує організм, ніж тепла. У тих, хто пив холодну воду, температура тіла підвищувалась повільніше, а відчуття свіжості трималося довше.
Втім, не все так однозначно. За даними медичних досліджень, опублікованих Washington Post, для деяких людей надто холодна вода — це ризик.
«У людей, схильних до мігреней, прохолодна вода може спровокувати раптовий біль у лобі чи скронях», — застерігає гастроентеролог Брайан Вайнер.
Дивіться відео про те, що пити, коли дуже спекотно:
Терапевтка Мар’яна Селюк наголошує, що організм негативно реагує на різкі температурні перепади, і все, що нижче 5°C, несе загрозу, навіть якщо це не «лід».
«Уся вода, яка нижче 5 градусів, не є корисною для організму. Це впливає на зміну судин, спазм судин, спазм стравоходу — навіть якщо людина здорова», — пояснює лікарка.
Експертка радить уникати напоїв нижче 5°C. Після фізичних навантажень оптимальна температура — 15–16°C, для груп ризику — навіть 18°C.
«Комфортно — це вище 15°C. Групам ризику з серцево-судинними проблемами — 18°C», — уточнює Селюк.
І це стосується всієї рідини, зокрема води, компотів, чаю, а навіть перших страв, які також є джерелом гідратації.
Один із найважливіших критеріїв це кількість води. Найуніверсальніша формула, за словами терапевтки це розрахунок 30–35 мл рідини на кожен кілограм ваги.
«Американці дають 2,5 до 4 літрів для чоловіків, європейці кажуть: 2 літри для жінок, 2,5 — для чоловіків. Але формула 30–35 мл на кілограм — більш універсальна», — пояснює Селюк.
Проте є важливе застереження: не можна випивати всю норму за раз.
«Не треба перенавантажувати рідиною організм. Це має бути протягом дня, а не одномоментно», — наголошує експертка.
Вам також може бути цікаво:
«Сніданок з 1+1» — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
«Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.