Ви дізнаєтеся:
Хрестик — давній релігійний символ, який найчастіше використовується у формі натільного кулона з ланцюжком. Проте, досить часто в ювелірних магазинах можна побачити прикраси, які виготовлені у формі хрестиків, зокрема мова йде про сережки. Особливо серед молоді, прикраси із такою символікою досить популярні. Главред вирішив зʼясувати, чи можна носити сережки-хрестики.
Священник Юліан Тимчук у ТікТок розповів, що носити сережки у формі хрестиків - заборонено.
"Є Голгофа, а на Голгофі був розіпʼятий Ісус Христос і біля нього були два розбійники. Таким чином, коли людина носить сережки у формі хрестиків, а на грудях ще має власний хрестик, то виходить, що вона ніби створює для себе певну Голгофу. Так не можна чинити", - сказав отець Юліан.
Він додав, що краще віддавати перевагу прикрасам у формі квітів, сердечок чи інших символів, а хрестик людина має носити безпосередньо на тілі — на грудях. Ближче до серця.
Чи можна носити сережки-хрестики - дивіться відео:
@yuliantymchuk Insta: yuliantymchuk #церква#прикраси#християнство#сережки#проповідь#священик#забобони#міфи#поради♬ оригінальний звук - Священник Юліан Тимчук
Аналогічну думку має священник ПЦУ, релігійний та громадський діяч, волонтер і блогер Олексій Філюк.
За словами священник, носіння подібних прикрас - певною мірою наруга над знаком хреста.
"Як би не було хрест - символ спасіння на молитовних будинках, на церквах, на монастирях стоять хрести. І повторюсь: це символ спасіння. Якщо ми будемо носити його на вухах, на руках, інколи бачимо навіть на носі - це не є добре. Це вже нагадує сатанізм, бо сатаністи роблять наругу над хрестом", - сказав Філюк і також наголосив, що "християни мають носити його побожно на грудях".
Інші новини:
Юліан Тимчук - священник невеличкої парафії у гірському селі Розтоки. Він проповідує у різних соціальних мережах, зокрема у ТikTok, Instagram, Facebook, YouTube. У блозі священник проводить духовні бесіди та молитву з людьми онлайн.