На здоров’я шкіри людини впливає дуже багато факторів – від стану здоров’я організму загалом до їжі, напоїв, правильності підібраного догляду і засобів, погоди тощо. Навіть зміна погодних умов не залишається осторонь і накладає свій відбиток на те, як виглядає наша шкіра, особливо на обличчі. Так, влітку основний вплив чинять сонце і високі температури повітря, взимку – низькі температури і сухе повітря в приміщеннях з опаленням, а у міжсезоння – різкі перепади температурних умов.
Радимо також прочитати наступний матеріал: Чи можна давати через поріг: що говорить древня прикмета
Але не усі здогадуються, який серйозний вплив на стан нашої шкіри має один з найпопулярніших напоїв – кава. Давайте розберемося, як кава впливає на шкіру, і які є плюси та мінуси у такого впливу.
Існує три популярних міфи щодо впливу кави на шкіру людини:
Кава має сечогінну властивість. Такий поширений "побічний ефект" змушує нас ледь не одразу бігти до туалету після випитої чашки цього напою. І саме через таку характерну особливість з’явився міф, що кава може призводити до зневоднення організму і, як результат, обвисання шкіри.
Але насправді немає наукового обґрунтування того, що від вживання кави шкіра може почати обвисати. А щоб в організмі було достатньо води, завжди треба стежити за тим, чи достатню кількість рідини ви вживаєте кожного дня.
Насправді кофеїн містить у своєму складі антиоксиданти, які навпаки допомагають боротися зі зморшками. Крім цього, такий напій може допомогти захистити шкіру від пошкоджень внаслідок впливу ультрафіолету та вільних радикалів.
У такої тези насправді є слушність, адже кофеїн може стимулювати вироблення в організмі короткострокового стрес-гормону – аденозину. А високий рівень стресу може вплинути також на шкіру і призвести до появи акне. Але насправді такий ефект можна спостерігати не в усіх, а лише в деяких людей, адже цей наслідок є дуже індивідуальним.
Але головне, що потрібно пам’ятати усім любителям кави – усе корисне в міру. Якщо зловживати таким напоєм, то є ризик завдати серйозної шкоди своєму організму.
Вас також може зацікавити: