Низький артеріальний тиск, відомий як гіпотензія, може впливати на здоров'я та самопочуття, але не завжди призводить до проблем із сном. Тим не менше, існують деякі можливі причини, чому люди можуть відчувати труднощі зі сном при низькому артеріальному тиску.
Якщо вам цікаво більше дізнатись про те, як нормалізувати тиск рекомендуємо наш матеріал: "Чайна ложка в день": фармацевт розповів, чим знизити кров'яний тиск.
За словами кардіолога Наталії Іванюк, артеріальний тиск коливається протягом дня і може знижуватися залежно від багатьох різних факторів, у тому числі від стресу. З фізіологічної точки зору це нормально, адже організм реагує на зовнішні фактори тиском. Вона наводить приклад, коли поточні події можуть впливати на артеріальний тиск.
За її словами, коли ввечері вимикається світло, людина, яка не має можливості провести свій вечір позитивно і ефективно - лягає спати раніше, ніж зазвичай. З одного боку, це добре, тому що є можливість поспати довше і виспатися. З іншого боку, знижується фізична активність. Через це організм може відреагувати низьким тиском, пояснює кардіолог.
Для багатьох людей низький тиск (гіпотонія) є нормальним станом, який не впливає на здоров'я.
Лікарі зазначають, що організм людини під час сну знижує систолічний або діастолічний тиск на 10-20% порівняно з станом неспання.Такий стан вважається нормальним. При цьому відхилення від цієї норми виникають, якщо падіння тиску під час сну відбувається незначно або не відбувається зовсім.
Якщо у вас нетиповий низький артеріальний тиск, вам не слід спати, оскільки це може призвести до:
Для нормалізації артеріального тиску в домашніх умовах необхідно вжити такі заходи:
Якщо після вжиття заходів щодо підвищення тиску стан не покращується або погіршується, необхідно терміново викликати швидку допомогу.
Вам також може бути цікаво: