7 липня святкується Івана Купала 2020. Або – Іван Купала, свято Купайла – кому як більше подобається.
Раніше ми вже писали про те, чому Івана Купала святкується саме 7 липня і коли було б правильніше відзначати це свято – в матеріалі Іван Купала у 2020 році – коли відзначати і чому це наймістичніша ніч.
Що не можна робити в цей день і чим цікаве свято – читайте в матеріалі Що не можна робити на Івана Купала і чому.
Обряди і ритуали на Івана Купала пов'язані з водою і вогнем. Головна їхня мета – очищення.
Так, наприклад, купання в річці чи іншій водоймі, за повір'ям, допомагає змити гріхи, хвороби і все погане. Якщо поблизу немає водойми, то замість купання в проточній воді прийнято паритися в лазні. З цією ж метою стрибають через вогнище.
Чим частіше і вище стрибнеш через багаття, тим щасливішим будеш у новому році, вірили наші предки.
Незаміжнім дівчатам стрибки через вогнище, за прикметою, додають краси, а ще лікують жінок від безпліддя – якщо є така потреба. Для закоханих пар стрибки через багаття теж важливі: допомагають зміцнити відносини і почуття.
В цей день збирають лікувальні трави та шукають папороть, що цвіте. Остання, за легендою, обіцяє тому, хто її знайшов, незліченні багатства і виконання всіх бажань.
Росою вранці після ночі Івана Купала вмивалися – щоб стати красивіше і здоровіше.
У деяких регіонах існує також традиція прикрашати на свято купальське деревце – потім водити навколо нього хороводи з піснями – а після розламати і втопити.
Читайте такожІван Купала – кращі ворожіння на судженого, бажання і долюНайвірніші ворожіння та обряди на заміжжя на Івана Купала, а також що робити з вінками і росою – читайте в матеріалі Кращі ворожіння на Івана Купала і як сплести правильний вінок.