"Ризик є завжди": вірусолог надав важливі рекомендації для купання

Вірусолог дав поради для тих, хто має намір купатися на пляжі / УНІАН

У першу чергу фахівець закликає стежити за тим, як купаються діти.

У МОЗ рекомендують закрити певні пляжі у Києві, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській і Донецькій областях через невідповідність якості води санітарним та екологічним нормам. На них виявили кишкову паличку.

Вірусолог, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України Борис Донський в інтерв'ю Українським Новинам заявив, що інфекції, викликані кишковою паличкою, виявленою у воді на пляжах, найбільш небезпечні для дітей, головне стежити, щоб вони не ковтали воду під час купання.

Читати такожЗагроза епідемії кишкової палички в Одесі: названо найнебезпечніші пляжі

"Фактично купатися, щоб вона (кишкова паличка) не потрапляла до носа або роту, майже нереально, тому ризик є завжди, потрібно стежити, щоб діти не наковталися води, тому що ці інфекції особливо небезпечні для дітей", - сказав він.

Донський заявив, що взагалі на неперевірених або перевірених пляжах (визнаними непридатними для купання через кишкової палички) взагалі не варто купатися, бо можливості уникнути потрапляння кишкової палички в організм майже немає.

Також він зазначив, що альтернативи переліку непридатних для купання через кишкової палички пляжів Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів на цей час немає.

Раніше в Держспоживслужбі пояснили, чому найближчим часом краще не купатися у водоймах Києва.

Новини заразКонтакти