Найбільш поширеними формами неврологічних розладів є хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та інші деменції.
До п'ятірки основних причин смерті наших громадян увійшли також і неврологічні захворювання - про це йдеться у висновках, отриманих експертами міжнародного дослідження Глобального тягаря хвороб, повідомляє в понеділок, 15 лютого, Центр громадського здоров'я (ЦОЗ) МОЗ в Facebook.
Тільки в 2019 році неврологічні захворювання забрали життя 21 644 громадян України (3,1% від загальної кількості летальних випадків). При цьому в усьому світі в 2019 році неврологічні розлади викликали 2,22 мільйона смертей. У європейських країнах вони посіли третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань і викликали 19,5% від загальної кількості летальних випадків у 2017 році.
В Україні вищезгаданий показник смертності підвищився за останні 29 років на 34% – в 1990 було зафіксовано 14 214 летальних випадків, що склало 2,2% від загальної кількості.
Найбільш поширеними формами неврологічних розладів, які спричиняють значну кількість смертей, є хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та інші деменції.
У МОЗ підкреслюють, що зменшити тягар цих хвороб можна в тому випадку, якщо уникати факторів ризику, до яких відносяться:
високий індекс маси тіла
куріння;
високий рівень глюкози
вживання алкоголю.
Вакцинація від коронавірусу в Україні - про що раніше писав Главред:
Міністр охорони здоров'я писав, що в середині лютого Україна повинна отримати 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer. Крім того, з початку поточного місяця очікуються постачання препарату AstraZeneca - загальне число від 2,2 млн до 3,8 млн доз протягом п'яти місяців.
Що стосується китайської компанії Sinovac, то Україна чекає офіційного підтвердження компанії про ефективність вакцини.
Глава МОЗ також уточнив, що на першому етапі українців будуть вакцинувати мобільні бригади – всього 572.
Провідний інфекціоніст України, професор Ольга Голубовська заявила, що українцям, у яких вже сформувався імунітет до коронавірусу, не потрібно вакцинуватися від COVID-19 - це може нести ризики для здоров'я.