Смак і запах кави, не кажучи вже про його здатність піднімати настрій вранці, зробили його одним з найпопулярніших напоїв у світі.
Більше того, дослідження показують, що кава може захистити від серцево-судинних захворювань, діабету, хвороби Паркінсона та деяких видів раку.
Проспективні дослідження, які відстежують людей з плином часу, надали докази того, що вживання цього напою безпечно для більшості людей і пов'язане з більш низьким рівнем смертності.
Проте нове дослідження показує, що деякі з передбачуваних переваг кави для здоров'я серцево-судинної системи, можливо, були перебільшені. Дослідження було обмежено білими британськими учасниками, повідомляє Medical News Today.
Через кофеїну, що міститься в каві, надмірне вживання може викликати неприємні симптоми, такі як тахікардія (прискорене серцебиття в стані спокою) і серцебиття.
Читати такожКава або чай: що здоровіше для організму
Вживання кави також може призвести до помірного тимчасового підвищення артеріального тиску.
Тому може здатися дивним, що у регулярно п'ють каву артеріальний тиск нормальний або знижений в порівнянні з людьми, які не п'ють каву.
Одне з пояснень може полягати в тому, що у любителів кави розвивається фізіологічна толерантність до впливу кофеїну.
Але нове дослідження показує, що люди з високим генетичним ризиком серцево-судинних захворювань підсвідомо скорочують кількість алкоголю, щоб уникнути неприємних серцево-судинних симптомів.
Дослідження показало, що люди з високим кров'яним тиском, стенокардією або аритмією пили менше кави з кофеїном і частіше пили каву без кофеїну.
Що особливо важливо, були переконливі докази того, що їх генетична вразливість до серцево-судинних захворювань призвела до скорочення споживання кави.
Це виключає альтернативне пояснення, згідно з яким вживання меншої кількості кави робить їх більш уразливими для серцево-судинних захворювань.
Дослідники з Університету Південної Австралії в Аделаїді провели дослідження, яке опубліковано в The American Journal of Clinical Nutrition.
"Незалежно від того, п'ємо ми багато кави, трохи або взагалі уникаємо кофеїну, це дослідження показує, що генетика визначає наші рішення щодо захисту нашого серцево-судинного здоров'я», - говорить професор Еліна Хіппенен, яка керувала дослідженням і керувала австралійським центром точного здоров'я при лікарні. університет.
"Якщо ваше тіло говорить вам не пити зайву чашку кави, ймовірно, є причина, чому", - додає вона. "Слухайте своє тіло-воно більше відповідає вашому здоров'ю, ніж ви думаєте».
У спостережних дослідженнях цей ефект може створити помилкове враження, ніби кава запобігає високий кров'яний тиск і захищає серце.
Насправді люди, схильні до високого кров'яного тиску, можуть просто уникати вживання кави, тому що для них кофеїн з більшою ймовірністю викличе неприємні симптоми.
Вчені використовували інформацію про 390 435 білих британських учасників у віці від 39 до 73 років, які є частиною медичної та генетичної бази даних під назвою UK Biobank.
Під час набору учасників учасники повідомили про своє регулярне споживання кави. Дослідники також виміряли кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень і відзначили будь-які серцево-судинні симптоми.
Учасники з високим кров'яним тиском, стенокардією або аритмією споживали менше кофеїну, ніж пацієнти без цих симптомів.
Щоб визначити, чи регулярне вживання кави викликало симптоми або симптоми, що спричинили зменшення споживання кави, дослідники використовували статистичний метод, який називається менделевською рандомізацією.
Цей метод використовує випадкове успадкування генетичних варіантів, які збільшують ризик того чи іншого результату у людини в більш пізньому віці - в даному випадку зв'язок між артеріальним тиском і частотою серцевих скорочень зі звичним споживанням кави.
Оскільки такі фактори, як спосіб життя або дієта, не можуть змінити генетичну послідовність людини, будь-які асоціації, виявлені дослідниками, повинні бути пов'язані з варіантами генів, а не з будь-якими іншими факторами.
Коли вони проаналізували дані, з'ясувалося, що наявність певного генетичного варіанту визначає, скільки кави випила людина.
"Це означає, що той, хто п'є багато кави, ймовірно, більш стійкий до кофеїну з генетичної точки зору, ніж той, хто п'є дуже мало», - говорить професор Хіппенен.
"І навпаки, людина, яка не п'є каву, або той, хто п'є каву без кофеїну, більш схильний до побічних ефектів кофеїну і більш схильний до високого кров'яного тиску", - додає вона.
Medical News Today запитав професора Гіппенена, чи можуть відігравати роль психологічні ефекти, які відчувають деякі люди, коли вони п'ють багато кави, такі як тривога і збудження.
"Це не те, що ми розглядали в нашому дослідженні, але будь - яке неприємне відчуття, яке людина відчуває у відповідь на споживання кави, може зменшити його бажання пити каву», - сказав професор Хіппенен.
MNT запитала доктора Едо Паза, лікаря з цифрової платформи первинної медичної допомоги K Health, про наслідки вживання занадто великої кількості кави.