Хоча це часто сприймається як ознака слабкості, плач може бути саме тим, що доктор прописав для того, щоб розібратися в емоціях, почуттях і відновитися заново.
Як повідомляє CNN, наше несхвалення емоційного вираження в цілому та особливо плачу пов'язано з дитинством, говорить Стівен Сидерофф, доцент кафедри психіатрії та біоповедінкових наук в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.
У дитинстві нас часто вчать стримувати свої емоції. "Багато хто з нас дізналися, що є почуття, такі як гнів або образа, які ми не повинні відчувати або висловлювати. По мірі того, як діти виростають у доросле життя, ми поступово вчимося регулювати - і іноді пригнічувати наші почуття", - говорить він.
«Ці почуття мають енергію. Ви повинні внутрішньо стискатися, щоб стримувати їх. Це заважає природним, інстинктивним процесам і створює дисбаланс, так як потреба тіла все ще існує», - пояснив Сидерофф.
Якщо вам сумно, прикро чи зле, вам потрібно знайти щось, щоб усунути цей дисбаланс. Якщо ви цього не зробите, ви можете висловити ці незбалансовані почуття недоречними способами - наприклад, накинутися на свою сім'ю чи друзів. Емоційна стриманість може перешкодити здатності відчувати позитивні почуття, такі як радість і любов.
«Плач і задоволення ваших потреб і почуттів - це важлива частина турботи про себе і любові до себе, усвідомлення своїх потреб і поваги їх користі для тіла, розуму і духу», - сказала доктор Джудіт Орлофф.
Люди часто повідомляють, що почуваються краще після того, як поплачуть. Це може бути тому, що плач змушує нас звертати увагу на те, що спровокувало їх, і працювати через наші емоції і думки. Плач може також допомогти зрозуміти, що для нас важливо, особливо якщо ми плачемо через те, що нас несподівано засмучує.
Коли ви перебуваєте в стані стресу, ваша активність симпатичної нервової системи підвищується. Виявлено, що реакції перед плачем передує сплеск активності парасимпатичної нервової системи, що означає, що плач полегшує діяльність.
Емоційні сльози можуть бути унікальними за своїм хімічним складом. Концентрації пролактину, марганцю, серотоніну, кортизолу та адреналіну були виявлені в емоційних сльозах, більшість з яких відіграють певну роль у регулюванні настрою і стресу.
Пригнічуючи наші сльози, ми можемо надати собі ведмежу послугу. За словами цих експертів, невиплакані почуття також є шляхом до депресії.
«Плакати - це важлива форма полегшення», і дуже важливо таким чином обробити втрату, невизначеність і стрес від пандемії», - говорить доктор Орлофф.