Ракові родимки: що потрібно знати

Меланома - не найпоширеніша форма раку шкіри, але найчастіше найсерйозніша / Pixabay

Меланома - не найпоширеніша форма раку шкіри, але часто найсерйозніша.

Ракова родимка-найчастіший ознака меланоми шкіри. Це різновид раку шкіри. Ракова родимка зазвичай являє собою нову або вже існуючу родимку, яка зазнала певних змін.

Хоча не кожна нова або мінлива родимка є злоякісною, важливо, щоб люди стежили за своїми родимками.

Меланома - не найпоширеніша форма раку шкіри, але часто найсерйозніша. Це пов'язано з тим, що він може швидко поширитися на інші частини тіла, що ускладнює лікування і часто призводить до погіршення зовнішнього вигляду.

Читати такожВчені пояснили, який зв'язок між кавою і поширеним видом раку

Однак рання діагностика і своєчасне лікування можуть значно поліпшити прогноз для людей з меланомою. Ось чому людям важливо зберігати пильність і регулярно перевіряти свою шкіру.

Поширеним фактором ризику злоякісних родимок є надмірний вплив УФ-випромінювання. Тому людям життєво важливо вживати заходів обережності, такі як обмеження перебування на сонці, носіння захисного одягу на вулиці і використання сонцезахисного крему широкого спектру дії.

У цій статті обговорюються причини меланоми, деякі варіанти лікування та деякі поради щодо профілактики.

Що робить родимку злоякісної?

Злоякісна родимка або меланома - це результат пошкодження ДНК в клітинах шкіри. Ці зміни або мутації генів можуть призвести до швидкого та неконтрольованого росту клітин.

Меланома-це тип раку шкіри, який виникає, коли клітини, що виробляють пігмент, відомі як меланоцити, мутують і починають безконтрольно ділитися. Меланоцити виробляють пігмент під назвою меланін.

Меланін відповідає за колір шкіри. Після впливу сонячного світла меланоцити збільшують вироблення меланіну для захисту шкіри від потенційно шкідливих ультрафіолетових променів. Ось чому деякі люди можуть засмагати після перебування на сонці.

Тіла людей з більш темною шкірою, природно, виробляють більше меланіну, ніж люди з більш світлою шкірою. Це означає, що люди з темнішою шкірою мають більш природний захист від УФ-променів.

Тим не менш, у людей з темнішою шкірою все ще можуть розвинутися ракові молі, тому ці групи також повинні приймати відповідні запобіжні заходи. Хоча ракові молі рідше зустрічаються у кольорових людей, вони зазвичай мають гірші результати, оскільки меланома, що виникає у більш темних типів шкіри, має тенденцію бути більш агресивною.

Родимки-це скупчення меланоцитів. Ось чому швидке поділ пошкоджених меланоцитів може привести до розвитку злоякісних родимок. Однак не кожна родимка є злоякісною. Насправді більшість з них нешкідливі.

Надмірне вплив УФ-випромінювання, особливо УФ - А і УФ-В, є найбільш частою причиною ракових родимок. Основним джерелом ультрафіолетового світла є сонячне світло, але штучні джерела світла, такі як солярії, також виробляють ультрафіолетове світло.

У деяких випадках люди можуть також успадкувати генні мутації від своїх батьків, що може збільшити ймовірність розвитку ракових родимок.

Ознаки та симптоми

На ранніх стадіях меланоми буває складно визначити злоякісну родимку. З цієї причини люди повинні регулярно перевіряти свою шкіру на предмет будь-яких змін, таких як нова родимка або зміна зовнішнього вигляду існуючої родимки.

Якщо людина підозрює, що родимка може бути раковою, йому важливо звернутися до дерматолога для постановки діагнозу.

Фонд дослідження меланоми перераховує деякі симптоми, про які слід знати. До них відносяться:

Люди також можуть дотримуватися правила обстеження ABCDE, щоб перевірити потенційно ракові родимки. Це правило описує п'ять простих характеристик ранньої меланоми. Ось ці особливості:

Асиметрія: одна половина злоякісної родимки може відрізнятися від іншої.

Межа: може бути нерівною, що означає, що краї рвані, зазубрені або розмиті, а не гладкі.

Колір: вони можуть містити неоднорідні відтінки і кольори, зазвичай Чорний, коричневий. Деякі можуть включати білі, сірі, червоні, рожеві або сині області.

Діаметр: Ракові родимки можуть змінюватися в розмірах, зазвичай стаючи більше. Якщо родимка стає більше 6 міліметрів, вона може бути злоякісною.

Розвиток: зміна зовнішнього вигляду родимки протягом тижнів або місяців може вказувати на те, що вона є злоякісною.

Люди також можуть використовувати метод «гидкого каченяти». Ця стратегія заснована на уявленні про те, що будь-які ракові родимки будуть виділятися як «Гидке каченя» в порівнянні з іншими родимками людини. Якщо людину турбує поява родимки, йому слід звернутися до дерматолога для повної діагностики.

Важливо відзначити, що тільки близько 20-30% меланом виникає через раніше існувала родимки. Більшість присутня як нова родимка.

Діагностика

Люди можуть виявити ранні симптоми злоякісної родимки, використовуючи правило ABCDE і регулярно досліджуючи будь-які нові та існуючі родимки.

Люди повинні спробувати перевірити всі ділянки своєї шкіри, включаючи спину та інші області, які можуть бути важко побачити без сторонньої допомоги. Вони можуть використовувати дзеркало або телефон або попросити партнера, члена сім'ї, друга або лікаря допомогти в цих областях.

Якщо у людини є які-небудь побоювання з приводу родимки, йому слід звернутися до дерматолога, який може використовувати мікроскопічні або фотографічні інструменти для більш докладного вивчення родимки.

Лікування

Лікування злоякісної родимки зазвичай таке ж, як і при інших формах раку. Однак, на відміну від раку внутрішніх органів, буде легше отримати доступ до ракової тканини і видалити родимку хірургічним шляхом. Тому хірургічне втручання часто є основним методом лікування більшості злоякісних родимок.

Процедура зазвичай включає видалення родимки і частини навколишнього доброякісної тканини. У деяких випадках, коли людині поставлений ранній діагноз, хірургічного втручання може бути достатньо для лікування ракової родимки. Якщо родимка покриває велику ділянку шкіри, після операції може знадобитися шкірний трансплантат.

Зазвичай хірург виконує висічення, поки людина знаходиться під місцевою анестезією. Це означає, що людина буде не спати під час процедури, але не відчує болю, так як хірург знеболить уражену ділянку.

Хірург відправить цей зразок видаленої тканини в патологію, щоб визначити ступінь ураження раку.

Якщо є будь-який ризик поширення раку на інші органи, кістки або кров, лікар може провести додаткові обстеження, такі як біопсія лімфатичного вузла, радіологічні дослідження або обидва.

Якщо рак поширився, лікар запросить лікування в залежності від того, на які ділянки тіла він поширився.

Найголовніше, люди повинні уникати надмірного впливу УФ-випромінювання. Вони можуть досягти цього, шукаючи тінь, використовуючи сонцезахисний крем і носячи одяг, який захищає тіло від сонця на вулиці. Лікарі також рекомендують уникати соляріїв, ламп і ліжок.

Людям також слід регулярно перевіряти свою шкіру на предмет виявлення нових або змінюються родимок, особливо якщо у них в сімейному анамнезі є меланома.

Новини заразКонтакти