Під час пандемії страшного коронавіруса британські вчені з'ясували, чому не потрібно під час чхання закривати ріс і ніс.
За словами медиків, це несе серйозну небезпеку.
У Великобританском медичному журналі був описаний випадок, коли під час чхання 34-річний чоловік закрив ніс і рот, а після цього поскаржився на почуття схоже на "удар у горло".
Придушення чхання призвело до пошкоджень гортані і формування бульбашок повітря в шиї. Такий стан має назву "крепітація", і він шкодить м'яким тканинам шиї. Коли чоловік закривав під час чхання ніс і рот - повітря "на величезній швидкості врізалося у внутрішні стінки його шиї та горла". У нього з'явилися проблеми з ковтанням, змінився тембр голосу. Тиждень йому довелося провести в лікарні.
Медики називають три причини чхання:
Ці причини можуть таїти в собі небезпеку. Не треба тримати в собі інфекцію і алергени. Які наслідки будуть від чхання із закритим носом і ротом?
Читати такожДострокова скасування карантину: у Моз дали пекельний прогноз
Під тиском слиз, який зібрався, може потрапити до слухових труб, які з'єднують середнє вухо і носоглотку і можуть спровокувати запалення слухової труби; попадання інфекції в ніс, що може викликати появу таких захворювань, як синусит, фронтит і сфеноидит; підвищується ризик внутрішньочерепного тиску, яке може спровокувати кровотечу. У групі ризику знаходяться літні люди, а також ті, хто страждає вегето-судинною дистонією і слабкими стінками судин; можливий розрив барабанної перетинки тому, що чхання надсилається в євстахієву трубу.
Як раніше писав Главред, в Україні передчасна відміна карантину може призвести до більш ніж ста тисяч жертв, заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Також нагадаємо, в Україні зареєстровано 11 тисяч 411 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 279 летальних, 1498 пацієнтів одужали.