Було доведено, що трави мають нескінченний набір корисних для здоров'я властивостей, включаючи підтримку здорової імунної системи, боротьбу з вільними радикалами і запаленнями в організмі і навіть запобігання хронічних захворювань, таких як рак, - що означає, що вони природним чином пов'язані з підвищеним ризиком.
У так званих блакитних зона зосереджена найбільша кількість довгожителів, оскільки трави і спеції є основою страв в кожному з цих регіонів (включаючи напої), пише Well and Good.
Було встановлено, що люди, що живуть в п'яти регіонах блакитної зони, є одними з найбільш довго живуть на планеті. У цих областях люди не тільки регулярно доживають до тризначного числа, але і їх розум і тіло як і раніше працюють добре.
Є багато факторів способу життя, які, як виявив засновник Blue Zones, Ден Бюттнер, поділяють люди в цих регіонах, в тому числі низький рівень стресу, рухливість протягом дня і цілеспрямованість. Однак значна частина досліджень довголіття зводиться до здорового харчування.
Читати такожСимптоми захворювання печінки: вісім ранніх ознак цирозу, які не можна ігнорувати
Страви, які найчастіше споживаються в блакитних зонах, не містять оброблених інгредієнтів або доданих цукрів; скоріше, вони складаються з цілісних продуктів, особливо рослин. Це включає в себе безліч корисних трав, спецій, які знижують ризик захворювань і сприяють довголіттю.
Вони мають антимікробні та антиоксидантні властивості, які зміцнюють здоров'я серця, імунітет і загоєння, а також надають їжі аромат без будь-яких харчових недоліків.
Ось п'ять трав, які поширені в дієтах регіонів блакитної зони. Включаючи їх у свою кулінарію, Ви отримаєте корисний для серця, багатий антиоксидантами імпульс, пов'язаний з довголіттям. А в короткостроковій перспективі вони гарантовано поліпшать смак всього, що ви їсте.
Фенхель можна використовувати трьома різними способами: цибулину можна використовувати як овоч, листя - як приправу, а насіння - як приправу.
"Фенхель багатий вітамінами А, В і С, містить багато клітковини, а також може діяти як сечогінний засіб і допомагає контролювати кров'яний тиск», - говорить Лорен Харріс-Пінкус, автор книги «білковий сніданок». І цибулина, і насіння фенхелю також містять мінеральний марганець, який важливий для активації ферментів, захисту клітин, розвитку кісток, регуляції рівня цукру в крові і загоєння ран.
Фенхель також містить інші мінерали, які важливі для здоров'я кісток (наприклад, калій, магній і кальцій), і містить десятки рослинних сполук, які діють як потужний антиоксидант і протизапальний агент.
Коли справа доходить до приготування їжі, фенхель неймовірно універсальний-пам'ятайте три різні та смачні їстівні частини, згадані вище? Ви можете подавати фенхель в якості смаженого овочевого гарніру, нарізати з нього сирі шматочки в салати або підсмажити квасолю і / або насіння і подрібнити їх в пюре для соусів і спредів.
Він також смачний в супах і пасті, як і в блакитній зоні Сардинії. "Фенхель використовується в сардинському супі мінестроне, який тут є основним продуктом обіду. Він зроблений з сезонних овочів, зелені та бобів», - додає Харріс-Пінкус. Це дасть вам хорошу дозу клітковини та білка на додаток до імуностимулюючих властивостей.
"Орегано багатий антиоксидантами та сполуками, які, як доведено, допомагають боротися з бактеріями», - говорить Харріс-Пінкус. Антиоксиданти можуть допомогти запобігти пошкодженню клітин, нейтралізуючи викликають хворобу вільні радикали в організмі і зменшуючи запалення. виявили, що орегано ефективний проти 23 видів бактерій.
Орегано не тільки приносить користь для здоров'я, але і підсилює смак інших багатих поживними речовинами страв, роблячи рослинні продукти, такі як овочі і боби, ще більш привабливими. "Ця трава підсилює смак будь-якої страви на томатній основі, вегетаріанського перцю чилі, риби або бобів». Багатий трав'яний смак орегано ідеально поєднується з морепродуктами, грецькими салатами, супами, мусакою або цільнозерновою пастою.
Розмарин не тільки смачний у багатьох стравах, але це також відмінне джерело заліза, кальцію і вітаміну B6. Було також показано, що трава покращує когнітивне здоров'я, збільшує збереження пам'яті і допомагає вашій імунній системі функціонувати найкращим чином.
Це пов'язано з тим, що розмарин містить інгредієнт, який називається карнозиновою кислотою, який може боротися з пошкодженнями мозку вільними радикалами, але це також пов'язано з його чудовим (і сильним) ароматом.
"Розмарин-багате джерело антиоксидантів, які також можуть допомогти у боротьбі зі старінням і зміцнити вашу імунну систему», - говорить Іліз Шапіро, доктор медичних наук. "Спробуйте випити чай з розмарином або посипати розмарином овочі на грилі», - говорить Шапіро. Ви також можете використовувати його в рецептах з куркою, бараниною і лососем з додаванням цитрусових.
Кінза-це яскрава трава, яка зазвичай використовується на півострові Нікоя в Коста-Ріці, одному з п'яти регіонів блакитної зони. Вона містить безліч антиоксидантів і, як було доведено, бореться із запаленнями і знижує ризик деяких хронічних захворювань, особливо хвороб серця. Дослідження на мишах також показало, що листя кінзи покращують пам'ять, припускаючи, що ця рослина може застосовуватися при хворобі Альцгеймера, але необхідні додаткові дослідження.
«Крім того, кінза може допомогти травленню, знизити рівень цукру в крові та знизити ризик серцево-судинних захворювань", - говорить Харріс-Пінкус. - Крім того, вона чудова в сальсі, салатах з квасолі і навіть замість базиліка в соусі песто. "Він також смачний на смак тако, салатами, енчіладами, зерновими тарілками, стравами з яєць і багатьом іншим.
Протягом століть часник був відомий своїми лікувальними властивостями, і це має сенс, оскільки він є основним продуктом харчування у всіх регіонах блакитних зон, особливо на Окінаві, Японія. Хоча технічно це не трава-часник відноситься до сімейства цибулевих - він використовується в кулінарії як подібний зміцнює здоров'я ароматизатор. "Часник неодноразово доводив, що допомагає зміцнити вашу імунну систему і боротися з застудою. Це також може допомогти знизити кров'яний тиск і рівень холестерину ЛПНЩ», - говорить Шапіро.
В одному дослідженні було показано, що від 600 мг до 1500 мг екстракту витриманого часнику так само ефективно, як і ліки Атенолол, в зниженні артеріального тиску протягом шестимісячного періоду.
Очевидно, що цей інгредієнт пов'язаний з довголіттям. Спробуйте додати часник в обсмажений шпинат і коричневий рис. Додайте його в оливкове масло і маринади або використовуйте в рецептах жаркого, як приправу для соусів або до смаженої риби.